Uçankuş TV'de Neler Oldu?

Uçankuş TV’de yaşanan olayların perdesi arkası ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre alacaklarını tahsis edemeyen çalışanların kanal sahibi Can Tanrıyar’a ihtar çektikleri bildirildi.
Bu haber 2021-04-18 23:49:31 eklenmiş ve 26 kez görüntülenmiştir.

Çalışanların SGK primlerinin ya hiç yatırılmadığı ya da eksik yatırıldığı ortaya çıkarken, 3 aydır maaş alamayan buna rağmen işten atılan çalışan 80 kişiden 1’nin kanser hastası, diğer 2’sinin de koronadan entübe edildiği kaydedildi.

 

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Magazin alanındaki yayınlarıyla bilinen Uçankuş TV’de yaşananların perde arkası aralanmaya başladı. Bilindiği üzere kanaldaki yayınlar durmuş ve ekran karartılmıştı. Daha sonra kanal yönetimi, 3 ay boyunca maaş alamayan 80 çalışanı işten çıkarma yoluna gitti.

 

Geçtiğimiz günlerde kanalda kalan haklarını alamayan bir grup eski çalışan, kanal binasına giderek kanal sahibi Can Tanrıyar ve oğlu Anılcan Tanrıyar ile arbede yaşadığı, baba Tanrıyar’ın arbedede yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti.

 

 

 

Olayın perde arkasına ilişkin flaş bilgiler ortaya çıktı. Buna göre 50 eski kanal çalışanının alacaklarıyla ilgili görüşmek üzere kanal gittikleri ancak kanal sahibi Can Tanrıyar’ın hakaret ve tehditleriyle karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Daha sonra Tanrıya ve çalışanlar arasında arbede yaşandığı, çalışanların Can Tanrıyar’a fiziki müdahalede bulunduğu kaydedildi.

 

İHTAR ÇEKTİLER

Uçankuş TV çalışanlarının, avukatlar İslam Gezer, Burak Gültekin ve Elif Büşra Berber aracılığıyla Tanrıyar’a ihtar çektikleri ve haklarını istedikleri öğrenildi.

 

Avukatlar tarafından yapılan bildirimde, olaylarla ilgili perde arkası ortaya çıktı. Buna göre Tanrıyar’ın çalışanların SGK primlerini ya hiç ödemediği ya da eksik ödediği kaydedildi.

 

Daha sonra kanalı siyah ekrana düşüren Can Tanrıyar’ın 80 kişiyi de işten çıkardığı aktarıldı. İşten çıkarılan ve 3 aydır maaşını alamayan bir çalışanın kanser hastası olduğu, işten çıkarılan diğer 2 çalışanın da yakalandıkları korona virüs nedeniyle entübe durumda oldukları bildirildi.

 

 

Bir başka bilgiye göre ise Uçankuş TV’de tüm odaların kilitlendiği ve çalışma ortamlarının yok edildiği belirtildi.

 

“ÜCRET ALACAĞI, KIDEM TAZMİNATI VE YILLIK İZİN ÜCRETİ HAKKIMIZ VAR”

Diğer yandan Uçankuş TV çalışankları, avukatları aracılığıyla Can Tanrıyar’a gönderdikleri ihtarda şu ifadeleri kullandı:

 

“Uçankuş TV kanalının siyah ekran dönüştürülmesi. Çalışma alanlarının, odalarının kilitlenmesi, yemekhanenin hizmet vermiyor olması, kapılarının kilitlenmesi. Ulaşım, servis hizmetlerinin verilmiyor olması. Kısacası yaratılan fiili imkânsızlık hallerinden mütevellit iş akitlerinden doğan ödevlerini yerine getirememektir. Ücret alacağı, kıdem tazminatı, fazla mesai, yıllık izin ücretleri bulunmaktadır. SGK primleri eksik yatırılmış veya hiç yatırılmamıştır.”

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter