104 amiralin bildirisine Hakkı Töre’den kınama geldi!

Hakkı Töre 104 emekli amiralin ortak imzasıyla yayımlanan Montrö bildirisini kınadı.
Bu haber 2021-04-07 23:28:30 eklenmiş ve 24 kez görüntülenmiştir.

 21. dönem DYP Hakkari Milletvekilliği yapan Hakkı Töre 22.dönem, 23.dönem, 24.dönem Hakkari Akparti Milletvekili Aday adayı oldu, Akparti'den listede 1.nci sırayı istedi. Bölge halkına ve seçmene güveni tam olması, kendisinin bölgesinde sevilmesi düşüncesi ile 1 adet vekilliği kesin alırız dese de nasip olmadı. 

Hakkı Töre Türkiye'nin içine çekilmek istendiği açmazları, son günlerdeki bir takım organize ve tek yerden merkezli çıkışlara dikkati çekerek son olarak emekli amirallerin yapmış olduğu açıklamalarına karşılık şunları söyledi :

Hakkı Töre konuşmasında 104 emekli amiralin yayımladığı ‘Montrö’ bildirisini kınayarak, “28 Şubat zihniyeti tarihimizin karanlık sayfalarında kalmaya mahkum olmuştur. Bazı mahfillerin, geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlamasını kınıyorum; kendisini millet idaresinin üstünde gören vesayet odaklarının ve antidemokratik her türlü girişimin karşısında; 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanındayım. dedi

Benim ailemin, aşiretimin ve dostlarımın Devletimizin yanında yer almamız nedeni ile geçmişte birçok sıkıntı ile karşılaştım. Pkk terör örgütü ve onu desteklemekten çekinmeyen destekçi malum parti tarafından olumsuzluklar yaşatıldım. Canımıza kadar terör örgütü tarafından kast edildi. Tuzaklar kuruldu yıldıramadılar. Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu bu terör ya bitecek, ya bitecek düsturu ile, MİT'in, İçişleri Bakanlığının ve Bakanımız Sn Süleyman Soylu, MSB Sn Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi, Bakanlarımızın ve tüm birimlerimizin koordineli çalışmaları, terörün her türlüsü karşısında mücadelede kararlı ve ısrarlı olmaları, birçok yerde olduğu gibi bizim alanlarımızı da adeta mesken tutan terör örgütünü, buralardan söküp atmıştır. Gerek Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar olsun, Gerek Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler hiçbir şekilde hainlere pabuç bırakmayız demiştir.

Bu terör örgütlerini cesaretlendiren yardım ve yataklık yapan malum partileri de kanun önünde delillerle hesap verecekler, Er yada geç hak ettikleri cezayı alacaktır.

Terör örgütlerini biliyoruz, dağdaki teröristleri biliyoruz. Türkiye'ye düşman olan ülkeleri ve kurdukları tuzakları biliyoruz.  

Anlamadığım Kılıçtaroğlu neden bu amiralleri savunuyor, gezi parkını savunduğu gibi, neden hdp ile işbirliği yapıyor, neden hdp'li vekillikleri düşürülen hainleri savunuyor, geçmişte hain fetöcuları niçin savundu, Neden ABD, Fransa, İsrail, Mısır, BAE, Kıbrıs Rum kesimi, Yunanistan, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalışırlarken, Türkiye Cumhurbaşkanını ve Türkiye'yi bunlara yendirmeye çalışma gibi bir görüntü içinde, Türkiye'yi düşmanları yendi mi, Türkiye hergele meydanı olacak, Türkiye düşmanı dış ülkelerin geçmişden gelen iki amacı var. Türkiye denilince akıllarına ilk gelen Müslümanlık dolayısıyla dinler arası çekişmeden dolayı geçmişteki haçlı seferleri benzeri Türkiye'yi hedef tahtasına oturtmak, İkincisi ise Yugoslavya gibi Türkiye'de etnik operasyon ile Türkiye'yi parçalamak, toprak bütünlüğünü parçalamak, göstermelik bir Kürt devleti kurdurma bahanesiyle BOP Büyük Orta Doğu Projesi ile Büyük İsrail Devleti yaratmak, Türkiye'nin dirayetli yönetilmesinden dolayı meydana çıkan müthiş bir ilerleme hamlesinin önünü kesmek tüm niyetleri, Bölgede güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Ben bir vatandaş olarak konuşuyorum, Vatandaşlarımızda bu hassasiyetleri anlasınlar. Vatan hainlerine tepki koysunlar. 52 yıldır siyasetin içindeyim, Rahmetli Özal'ı, Erbakan'ı, Demirel'i, Ecevit'i, Türkeş'i siyaset arenasında gördüm. Her on senede bunlara yapılan darbeleri gördüm, Yurt dışından ki devletlerin ambargolarını gördüm. Hür iradenin yurt dışı odaklı devletlerin yurt içindeki uzantıları ile nasıl sekteye uğratılarak Türkiye'nin önünün kesildiğini, idamları gördük, şimdi de istiyorlar o eski istedikleri gibi at koşturdukları Ülkeyi, Türkiye'nin hergele meydanı olmasını.

Kılıçtaroğlu sen bir partinin genel başkanısın, bir partiyi yönetiyorsun yek vücut olunacak bir zaman da  çok ayıptır, mesele hepimizin meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milli çıkarlarının söz konusu olduğu bir dönemde, sizde bu çıkarları korumakla mükellefsiniz, lakin siz öyle bir görüntü vermiyorsunuz, Vatandaşlarımıza ses verin diyorum, tepki gösterin diyorum, üstelik lafa geldimi Atatürk partisiyiz diyorlar, yazık değilmi Atatürk'ün ismini bari bu işlere karıştırmayın, Atatürk tüm ayrılıkçı güçlerle savaşmış, İşgalci güçlerle savaşmış, Düşman ile işbirlikçilerle savaşmış, İşgal altındaki Anadolu topraklarından düşmanı bertaraf ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuş, ama hdp gibi partilerle hiçbir zaman yol almamıştır, Atatürk kalksa karşına dikilse ne cevap vereceksin çok merak ediyorum. Ülkemizde ayrımcılık özellikle Kürt - Türk, Alevi - Sünni gibi hiçbir kurum kuruluş ve yaşamda yoktur. Sadece bu tür tuzaklar malum çevrelerce sürekli kurulmakta ve insanlarımız birbirine geçmişte kırdırılmaktaydı, Hepimiz din kardeşiyiz, her şeyden önce İnsanız, Hepimizin geliş noktası aynıdır. Hepimizin Üst kimliği Türk vatandaşlığıdır. Çanakkale'de yaşayan bir vatandaş da, Şırnak'da yaşayan bir vatandaş da etnik kimliği ve inancı ne olursa olsun, inancının gereğini yerine getirmekte özgür, yasalar karşısında eşit, eşit haklara sahip Türk vatandaşıdır. Niçin bu topraklarda yaşayan insanlarımızı ayrıştırmaya çalışılıyor da, Niçin aynı çaba tam tersini İnsanlarımızı bağdaştırmak, bütünleştirmek, birbirleri ile kaynaştırmak için sarf edilmiyor, öncülük edilmiyor? Devletimiz bu tür polimikleri çok sıkı takip etmeli, tevessül edenlere mani olmalıdır.  

Çok hassas günlerin içinden geçtiğimiz bu günlerde dış güçlerin pusu attığı, maşaları terör örgütlerinin fırsat kolladığı, Ülkemizin ekonomik olarak önünün kesildiği, yaptırımlarla ve Ambargolarla diz çöktürülmek istendiği, Mavi Vatan, Libya, Karabağ, Ege'de, gibi yerlerde yedi düvelle mücadelede ayrıca Afrika, Asya, Balkanlar gibi birçok yerlerde bilek güreşi tutarken, arkadan iş çevirmeye kalkmak hainlik değilde nedir? Vatan hainlerine ALLAH yardım etmez.

 

Haber : Adnan FİŞENK

       

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter