Kılıçdaroğlu'nun Gözü 'Kadın' Oylarında

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların yerel seçimlerde, seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 91'inci yıl dönümünde CHP'li kadın belediye başkanları ile video konferans toplantısında bir araya geldi.
Bu haber 2021-04-04 03:44:00 eklenmiş ve 28 kez görüntülenmiştir.

Önceki dönem kadın belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu'na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun eşlik etti.

 

“FATMA KAPLAN HÜRRİYET BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAZIRLANMALI”

 

Toplantıda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, kadın büyükşehir belediye başkanlarının sayısını artırmak istediklerini belirterek şöyle konuştu:

 

* Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yerel yönetimlerde verilmesinin 91’inci yılı. Ama arzu ettiğimiz ölçüde kadınlar yerel yönetimlerde rol üstlenemediler. Bunu büyütmek gerekiyor. Bunun mücadelesini kadınların vermesi gerekiyor.

 

* Kadınların elde ettikleri hakları büyütmeleri, erkeklerle eşit koşullara bu haklara getirmeleri onların en büyük haklarıdır. Bu hak mücadelesini verirken doğal olarak erkeklerden de büyük ölçüde destek göreceklerdir.

 

* Bir büyükşehir belediye başkanımız var. Sayısının artmasını istiyoruz. Bu konuda Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanmasını da isteriz.

 

* O bağlamda biz gerek kadın kolları genel başkanı, gerek ben elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Özellikle kadınların oylarını alabilirseniz olağanüstü bir sonuç çıkacaktır.

 

 

Kadının ekonomik özgürlüğe kavuşmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi isminin çok sık kullanıldığını ancak kendisinin Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Kullanılması ismini kullanmayı çok arzu ettiğini söyledi.

 

“AKP VE MHP ARKA KAPIDAN ÖZEL PROPAGANDA YAPIYOR”

 

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

 

* AK Parti ve onun izdüşümü olan diğer parti Milliyetçi Hareket Partisi aile yapımız, düzenimiz bozuluyor diye bir özel propaganda yapıyor arka kapıdan. Bu propagandanın önüne geçmek için kadına yönelik şiddete hayır.

 

* Kadın nerede olursa olsun şiddete uğramamalı. Aile için şiddeti kabul etmiyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız diye doğrudan doğruya şiddet sözcüğü kullanılarak İstanbul Sözleşmesi savunulabilirse onun geniş kitlelerde kabul görmesi çok daha yüksek olacaktır.

 

Kılıçdaroğlu, kadın belediye başkanlarına teşekkür ederek sözlerini şöyle noktaladı:

 

* Bu pandemi sürecinde bizim belediye başkanlarımız gerçekten tarih yazdılar, tarih yazmaya devam ediyorlar. Çok zor koşullarda bunu yapıyorlar. Üstelik şikayet etmeden yapıyorlar. Önlerine çıkan engelleri aşmasını biliyorlar.

 

* Belediye başkanlarımız arasında da bir dayanışma kültürü var. Dolayısıyla bütün belediye başkanı arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim.

 

 

* Gelecekte çok daha sayısı artmış kadın belediye başkanlarımızla bu tür toplantılar yapmayı arzu ederim. Bu bir taraftan sizin talebiniz bir taraftan benim umudum olsun. Umutla talebi umarım büyütürüz ve tekrar daha güçlü daha sağlıklı ortamlarda bir araya gelmiş oluruz.

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter