Bahçeli: Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi

Bahçeli: Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa derhal kendisini feshetsin
Bu haber 2021-02-17 03:34:01 eklenmiş ve 42 kez görüntülenmiştir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

 

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

- Terörü hilafsız kınamayanlar terörün koçbaşıdır.

 

- Kandil'e bir şafak vakti Türk'ün şanlı bayrağı asılmalı, terörün ele başları mağaralarına gömülmelidir. Sincar'ın kısa süre içinde yerle bir edilmesi artık hayat memat konusudur.

 

- Teröristler ya bu millete hesap verecek ya da azdan az, çoktan çok gidecek, hainlerin kafaları koparılacaktır. yardım ve yataklık yapan iş birlikçiler, eli ve vicdanı kanlı teröristler düşünecektir. Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler. Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti. Tarihlere sorun ki bize 'Ölmez Türk' derler.

 

- İnsan hakları dediler, özgürlük masalına sığındılar, öyle bir noktaya gelinmiştir ki Türkiyemiz ne pahasına olursa olsun terör örgütüyle hesaplaşmak, bu kanlı sayfayı kapatmak zorundadır. Devletimize bu mücadelede desteğimiz tam ve tartışmasızdır.

 

- Artık bir karar arifesindeyiz. Cumhuriyet'in 100. yıl dönümüne terörü bitirmiş, bölücülüğü yenmiş bir şekilde ulaşmak durumundayız. Şühedaya vefamız, ecdada bağlılık yeminimizdir. Evlatlarımızın kurşun yediği yerde terör ele başları sallandırılmazsa öfkemiz dinmeyecek.

 

- Türk devletinin ekmeğini yiyen sonra bu devletin varlığına diş bileyen, teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakalarından tutmak her muhterem milletvekili için namus meselesidir.

 

- Bebek katiline sayın diyen milletvekilleri istemiyoruz. Teröriste gerilla diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır. Yeter artık sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı. İp inceldiği kadar inceldi, kopacağı varsa zaten kopacaktır.

 

- HDP'nin kapatılmasına yönelik 3 maymunu oynayan kimdir? HDP kapatılmadan PKK'nın ayağını TBMM'den kesmenin yolunu bilen bir aslan parçası var mı? Taviz verilmeden alayının üstüne gidilmesini temenni ediyorum. HDP'lilerin milletin vergileriyle aldığı maaş haramdır. HDP'nin kapatılmasında zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına zarardır.

 

- CHP yönetimine sesleniyorum, korkmayın, çekinmeyin. HDP'ye ve bölücü terör örgütüne verilmiş bir sözünüz yoksa terörist demek, cani demek size millet nezdinde itibar kazandıracaktır.

 

- Demirtaş'ı neredeyse kahraman haline getiren sözde aydınlar, Gara'ya ne diyorsunuz? Mutlu azınlık nasıl yaklaşıyor? Beyzadelere soruyorum, nasıl havalar güzel mi orada? Ortamlarınızda Boğaz'a bakıp demlenirken insan haklarını da meze yapıyor musunuz?

 

- CHP'yle İP rahat olsunlar. Olacaklar da zorlarına gitmez. MHP Siyasi Partiler Kanunu'nun 100. maddesinden kaynaklanan hakkını kullanacaktır.

 

- Bu Anayasa Mahkemesi kime hizmet etmektedir? Yurt dışında yaşayan bir casusun ne hakkı vardır ki ihlal edilmiş olsun. Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa derhal kendisini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin.

 

- (Babacan'a tepki) Sen git önce kendini tartışmayı dene. Siyasi dönekliğini tartışmayı iste. İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Babacan'ı uyarıyorum, böyle giderse tarihin ve milletin hışmından kurtulamaz.

 

 

 

 

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter