Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığlı kanaat önderi Hafız Nazırlı’nın cenaze törenine katıldı
Bu haber 2021-02-15 01:12:08 eklenmiş ve 29 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Elazığlı kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı'nın Elazığ İzzetpaşa Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhum Nazırlı’nın yakınlarına taziyelerini iletti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Nazırlı’ya Allah’tan rahmet diledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi için Elazığ’a geldiğinde merhum Nazırlı’yı hastanede ziyaret ettiğini anımsatarak, “O gün bizlerden bir vasiyet olarak da kabul ettik, gerek fakirden, gerek Diyanet İşleri Başkanımızdan biz de tabii fevkalade bir durum olmadıktan sonra inşallah bizler bu görevi ifa edeceğiz, inşallah geleceğiz dedik. Rabbim bu fırsatı bizlere verdi, lütfetti ve elhamdülillah bugün Hakk’a uğurlama merasiminde biz de burada bulunuyoruz” dedi.

 

Merhum Nazırlı’nın binlerce hafız yetiştirdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Kitabullahımızın korunmasına görevli olacak hafızları yetiştirmiş olması tabii her yiğidin kârı değil. Ve bunu az önce Asım kardeşimden dinliyorum, sabah namazından sonra başlar öğrenci yetiştirmeye, gün boyu bir taraftan sarf-nahiv dersleriyle, bir taraftan yaş itibariyle daha farklı olanları yetiştirmek suretiyle, akşam yatsıdan sonra tekrar aynı şekilde, yani durmak yok sürekli yetiştiriyor. Böyle bir görevi ifa etmek gerçekten çok çok büyük bir fazilet erbabının işiydi. Onun için Abdullah Nazırlı Hocam daha önceki dönemlerde evinde de ziyaretlerimizdeki hoş sohbetiyle hep kendisini dinledik ve eserlerinde de zaten bu hoş sohbet oluşunun da emarelerini hep gördük ve görüyoruz. Rabbim evlatlarıyla da bunun devamını inşallah nasip etsin; gerek kız evlatlarıyla, gerek erkek evlatlarıyla. Ve biz kendisinden hep hoşnut olduk.  İşte 106 yıllık ömür. Hastanedeki ziyaretimizde, hocamla beraber onu konuştuk; Allah’a hamdolsun bu ne hafıza, en ufak bir şöyle hafızada gerileme yok. Allah’ın ayetlerini 106 yılın sonunda hala nasıl koruyor ve o ayetleri nasıl okuyor ve bunları görünce bizim halimiz ne olacak diye de kendi kendimize sorduk.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Nazırlı’nın ruhu için dua etti ve Fatiha okudu, merhum Nazırlı’nın tabutuna da bir süre omuz vererek taşıdı. Cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum eşlik etti.

 

tccb.gov.tr

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter