Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Boğaziçi tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Boğaziçi tepkisi: Kenan Evren'in kafasından ne farkın var? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
Bu haber 2021-02-10 03:29:53 eklenmiş ve 52 kez görüntülenmiştir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

 

Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Melih Bulu'yu rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan protestolara değinerek, "Üniversitede yöneticiler seçimle gelmeli. Üniversitede rektörü niçin seçemiyoruz? Bu yasağı da darbeciler getirdiler. Şimdi o darbe hukukunu bu beyler pekiştiriyor. Senin o zaman Kenan Evren'in kafasından ne farkın var?" diye sordu.

 

CHP Grup Toplantısı'ndan kareler - 9 Şubat 2021

Galeri: CHP Grup Toplantısı'ndan kareler - 9 Şubat 2021

Kılıçdaroğlu, "'Dostlarımızla beraber iktidar olacağız' dediğim zaman bazı çevreler çıldırıyorlar. Çıldırmayın arkadaşlar, dostlarımızla beraber Allah'ın izniyle iktidar olacağız, bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başları:

 

 

 

Hepimiz bu milletin umuduyuz. Büyük sorun var, büyük ekonomik buhran var, insanlar perişan, huzur sadece bir yerde ve bir avuç insan için var. Bu millet bu yönetimi hak etmiyor. "19 yıldır iktidarı yönetenler bu memleketin hayrına ne yaptılar da CHP engel oldu?" diye sormuştum. AK Parti'nin genel başkanına, grup başkanvekillerine sordum. Günün 24 saati Erdoğan oturuyor, kalkıyor, tek şey var CHP. Benim de bu soruyu sorma hakkım var. Sen bu memleketin hayrına ne iş yaptın da biz karşı çıktık?

 

19 yılda bu memleketin hangi sorununu çözdünüz? Yeri gelince dünyaya meydan okuyoruz, "sen dünyaya meydan okuyacağına konteynırlardan yiyecek toplayan insanların derdini çöz" dediklerinde ne diyeceksin sen? 10 milyonu aşkın işsiz var bu ülkede. Biz doğruları söylediğimiz için rahatsız oluyorlar.

 

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A ÇAĞRI

İşi öyle bir boyuta getirdiler ki muhalefeti de onlar kuracaklar. Kılıçdaroğlu'ndan kurtaracağız diyor. Kurtarmanın yolu çok basit, gelirsin televizyona otururuz, milletin hakemliğine başvururuz, millet de dinler kim doğruyu söylüyor kim yanlışı. Ben haksızsam zaten gideceğim. Devletin bütün evrakları senin elinde, gelsene. Çıkarsın karşıma alırsın belgelerini. Niye karşıma çıkmıyorsun? Niye cesaretin yok? Neden korkuyorsun? Korkan insan devleti yönetemez.

 

MAHİR ÜNAL'A TEPKİ

Mahir Ünal, önemli bir kişi çiftçiye gidiyor... Bulmuş seni kime derdini anlatacak... Hemen diyor ki "telefonunu ver bakayım" 450 lirayı çiftçi için büyük bir para görüyor. Şu geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Adam perişan olmuş 450 TL dediğin nedir Allah aşkına? Sen kaç lira alıyorsun? Bir cep telefonunu çiftçiye fazla görüyorsun. Çiftçilere çağrı yapıyorum, artık sizin de uyanmanız lazım.

 

İktidar olduğumuzda, 83 milyon vatandaşıma sesleniyorum, Allah'ın izni ve sizin takdirinizle iktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz. Türkiye'de herkesin can ve mal güvenliğini sağlayacağız. Bunun yolu güçlü bir demokrasiyi inşa etmekten geçiyor. Güçlü bir demokrasi kuvvetler ayrılığına dayanmaktadır. Bir partinin genel başkanı hakim tayin edemez. Yapılması gereken adliyeye, camiye, kışlaya siyaseti sokmamaktır. Medya özgürlüğünü sağlayacağız.

 

KILIÇDAROĞLU: TBMM, AKP VE MHP'NİN VESAYETİ ALTINDA

TBMM, gazi meclis böyle olmayacak. Kuruluşundaki irade aynı şekilde olacak. Bu meclis vesayet altında bir meclistir. Şu anda TBMM, AKP ve MHP'nin vesayeti altındadır. Hiç Çankırı milletvekilinin kürsüye çıkıp da Çankırı'nın sorunlarını dile getirdiğini duyan var mı? Milli irade vesayet altındadır. Vesayeti getiren yasal düzenleme 12 Eylül darbecilerinin zamanında geldi. Biz bunu kaldıracağız. Milletin vekilini millet seçecek genel başkanlar değil.

 

Siyasi ahlak kanunu çıkartacağız. Herkesin ahlak sınırları içinde çalışmasını isteyeceğiz. Kul hakkı yenmesine izin vermeyeceğiz. Atama ile bakan mı olur? Bu bakan hesap veriyor mu? Hayır. Soru önergelerine cevap veriyor mu? Hayır. Bu diktatörlük değil mi? Bakanlar eskiden olduğu gibi TBMM'nin içinden çıkacak ve seçimle gelecek. Uydurma bakan mı olur? Birilerinin kulu kölesi olanlar bakanlık yapamaz.

 

TBMM, Varlık Fonu'nu denetleyemiyor. Neler yapılıyor burada? Milyarlar denetlenmiyor. Böyle bir devlet anlayışı olur mu? Yüzde 10 seçim barajını kaldıracağız. Temsilde adalet yönetimde istikrar. Eğer bir iktidar vatandaşa hesap vermiyorsa orada karanlık ilişkiler var demektir.

 

 

Demokrasiyi inşa ettiğimizde memlekete huzur gelecek, demokratik gösteriler yapılacak. Her alanda üretmeliyiz. Tarlada, fabrikada, üniversitede... Üretim iş demektir.

 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversiteler bilgi üretecek. Bilgi üreten üniversiteler bir ülkenin en büyük güvencesidir. Üniversite toplumu geleceğe taşıyan kurumdur. Her türlü düşüncenin özgürce tartışıldığı kurumdur. Üniversitede yöneticiler seçimle gelmeli. Üniversitede rektörü niçin seçemiyoruz? Bu yasağı da darbeciler getirdiler. Şimdi o darbe hukukunu bu beyler pekiştiriyor. Senin o zaman Kenan Evren'in kafasından ne farkın var?

 

Demokratik ve barışçıl bir gösteri yapıyor öğrenciler. Anayasa'ya uygun. Gençleri anlayamıyorlar. Her üniversitenin bir kültürü vardır. Üniversite öğrencilerine her türlü haksızlığı yaptılar. Terörist dediler, yılan dediler. Emin olun yılan, yılan diyenlerden daha akıllı. Ne demek terörist?

 

Saygın hocalardan Ayşe Buğra'ya söyleyen kişinin makamına asla yakışmayacak söylemleri rahatlıkla dile getirdiler. Ayşe Buğra, sadece bizim ülkemizde değil dünyada bilinen saygın bilim insanlarından birisi. Ne yaptı Ayşe Buğra? Osman Kavala'nın eşiymiş... Osman Kavala zaten haksız yere içeride tutuluyor. Siz zaten adalet kavramından uzaklaşmışsınız.

 

Bu çocukların söz söylemeye hakkı yok mu? Biz insan kaynağını değerlendireceğiz. Teknoloji liseleri kuracağız. İşsizlik mücadele bizim görevimiz olacak.

 

KILIÇDAROĞLU: "DOSTLARIMIZLA BERABER İKTİDAR OLACAĞIZ" DEDİĞİMDE ÇILDIRMAYIN

"Dostlarımızla beraber iktidar olacağız" dediğim zaman bazı çevreler çıldırıyorlar. Çıldırmayın arkadaşlar, dostlarımızla beraber Allah'ın izniyle iktidar olacağız, bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğiz.

 

 

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter