CHP'li Belediyelere Flaş Talimat

“İlk genel seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız” diyen Kılıçdaroğlu bunun için CHP’li belediyelerin hizmetlerini büyütmek ve her alanda başarılı olmak zorunda olduklarını vurguladı.
Bu haber 2021-01-08 16:11:02 eklenmiş ve 26 kez görüntülenmiştir.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk genel seçimde iktidar olacaklarını, bu süreçte CHP’li belediyelere çok önemli sorumluluklar düştüğünü belirterek, “Belediyelerimiz halkımızın derdine derman olan hizmetlerini büyütmek ve her alanda başarılı olmak zorundadırlar. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur” dedi.

 
Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un koordinasyonunda, Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) iş birliği ile “Dünya Kentlerinden İlham Veren Proje Uygulamaları” isimli kitap CHP’li belediye başkanlıklarına gönderildi.
 
 
360 sayfalık kitapta farklı ülkelerin yerel yönetimleri tarafından hayata geçirilen başarılı 200 projeye yer verildi. Kılıçdaroğlu, sunuş yazısında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye’nin bir otoriterleşme sürecinden geçtiği görüşünü dile getirdi.
 
Siyasal iktidarın yerel yönetimlerin alanını daralttığını savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
‘Tarihi sorumluluk’
“Vatandaşlarımız iktidarın bu politikasına karşı tepkisini son yerel seçimde gösterdi... Millet İttifakı’nın ülke nüfusunun çoğunluğunu oluşturan bir coğrafi alanda elde ettiği başarı, bu açıdan önemli bir dönüm noktasıdır. Halkın iradesine saygı duymayarak, seçim sonuçlarını içine sindiremeyen siyasi iktidar, belediyelerimizin hizmetlerini engellemek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Ancak bu demokrasi ve hukuk dışı girişimlere rağmen belediyelerimiz, tüm kara propagandaları boşa çıkardı. Özellikle pandemi sürecinde, merkezi yönetimin halkımıza veremediği hizmetleri CHP’li belediyelerimiz üreterek, belde halkına sundular.”
 
Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
 
 
“Şunu herkesin bilmesini isterim. Daha yolun başındayız. İlk genel seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız. Ancak bu süreçte, belediyelerimize de çok önemli sorumluluklar düşüyor. Belediyelerimiz halkımızın derdine derman olan hizmetlerini büyütmek ve her alanda başarılı olmak zorundadırlar. Yeni bir anlayışla halka hesap vermeyi onurlu bir görev sayan anlayışla hizmet vermeyi sürdüreceklerdir. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur.”
 
Yerel Yönetimler Politika Belgesi hazırlığı sürüyor
Partinin son kurultayında kabul edilen, “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” ile vatandaşa, yeni bir merkez-yerel dengesi oluşturma sözü verdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Beyannamemiz ışığında, iktidara geldiğimizde uygulayacağımız yerel yönetim politikalarını somut olarak belirlemek amacıyla Yerel Yönetimler Politika Belgesi’nin hazırlanması çalışmalarına da başladık. Bu çalışmamızı kısa süre içinde tamamlayarak, madde madde halkımızın bilgisine sunacağız” açıklamasını yaptı.
 
 
 
medyaspot
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2021 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter