11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR (11-17 KASIM 2020)

UNA SETTIMANA DI FILM ITALIANI, IN SALA AD ANKARA E ONLINE. XI EDIZIONE DELLA SETTIMANA DEL CINEMA CONTEMPORANEO ITALIANO (11-17 NOVEMBRE 2020) 11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR (11-17 KASIM 2020) UNA SETTIMANA DI FILM ITALIANI, IN SALA AD ANKARA E ONLINE. 11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI ANKARA’DA HEM SALON GÖSTERİMLERİYLE, HEM DE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DÜZENLENİYOR!
Bu haber 2020-11-05 16:05:51 eklenmiş ve 25 kez görüntülenmiştir.

 Anche quest’anno sarà possibile apprezzare in Turchia i principali film usciti nel corso dell’ultimo anno in Italia in un nuovo formato, in sala e online. L’Ambasciata d’Italia ad Ankara ha infatti organizzato la Settimana del Cinema Contemporaneo italiano (11-17 novembre), un appuntamento culturale di grande successo da ben undici edizioni. Negli anni scorsi, durante la Settimana, il Centro culturale che ospita le proiezioni vicino alla nostra Ambasciata ha costantemente registrato il tutto esaurito, a dimostrazione della grande domanda di cultura italiana nel pubblico turco. 

E’ la principale rassegna cinematografica organizzata da un’Ambasciata nella Capitale turca, che quest’anno aprirà le porte (virtuali) al pubblico di tutta la Turchia, nei limiti dei posti disponibili online.
 
In una situazione complicata come quella attuale, abbiamo deciso di dare un segnale forte e riproporre anche quest’anno un “pacchetto” di film di qualità assoluta. Verrà presentato l’ultimo film di Ferzan Ozpetek, per la prima volta in Turchia, e saranno inoltre trasmessi grandi titoli come “Cambio tutto!” di Guido Chiesa, “L’amore a domicilio” di Emiliano Corapi, “Pinocchio” di Matteo Garrone, “Il giorno più bello del mondo” di Alessandro Siani, “Il ladro di giorni” di Guido Lombardi e “Favolacce” dei fratelli D’Innocenzo. 
 
Per tutte le informazioni sui film, su come vederli online (naturalmente gratuiti) e in Sala, visitate il nostro Sito e scaricate la brochure!
Tutti i film sono in lingua originale con sottotitoli in turco e inglese.
 
LINK: https://ambankara.esteri.it/ambasciata_ankara/resource/doc/2020/11/italyan_film_haftas.pdf
 
Source of News : Embassy of Italy
News :                Adnan Fişenk


11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR
 (11-17 KASIM 2020)
 
11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI ANKARA’DA HEM SALON GÖSTERİMLERİYLE, HEM DE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DÜZENLENİYOR!
 
İtalyan sinemasının en yeni örnekleri geçmiş yıllarda olduğu gibi Türkiye’de izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Gösterimlerde bu yıl yeni bir format uygulanacak; filmler eşzamanlı olarak hem salonda hem de çevrimiçi olarak yer alacak
 
İtalya Büyükelçiliği Ankara’nın büyük ilgi gören bir kültür sanat etkinliği olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası’nı (11-17 Kasım) onbir yıldır sinemaseverlerle buluşturuyor. İlk yılından bugüne Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yer alan gösterimlerin tümünde salonun hep dolu olması Türk halkının İtalyan kültürüne gösterdiği yoğun ilgi ve talebin de bir göstergesi. 
 
Başkentte bir büyükelçilik tarafından organize edilen başlıca sinema etkinliği olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası, bu yıl (sanal) kapılarını çevrimiçi olarak ve belirli bir kapasite dahilinde tüm Türkiye’deki sinemaseverlere açıyor. 
 
İçinde bulunduğumuz zor günlerde güçlü bir mesaj vermek ve bu yıl da çok nitelikli filmlerden oluşan bir seçki sunmak istedik.  Film Haftası’nda Ferzan Özpetek’in son filmi “Şans Tanrıçası” Türkiye’de ilk kez ve davetiyeli olarak gösterilecek, ardından Guido Chiesa’nın “Çıkar sesini”, Emiliano Corapi’nin “Ev hapsinde aşk”, Matteo Garrone’nin “Pinokyo”, Alessandro Siani’nin “Dünyanın en güzel günü”, Guido Lombardi’nin “Çalınmış günler” ve D’Innocenzo kardeşlerin “Kötü Masallar” adlı filmleriyle devam edecek.  
Filmlerle ilgili ayrıntılı bilgilere ve elbette tamamı ücretsiz olan salon ve çevrimiçi gösterim bilgilerine ulaşmak için web sayfamızı ziyaret edebilir, etkinlik broşürünü indirebilirsiniz! 
Tüm filmler orjinal dilinde ve Türkçe, İngilizce altyazılıdır. 
 
LINK: https://ambankara.esteri.it/ambasciata_ankara/resource/doc/2020/11/italyan_film_haftas.pdf
 
 
Haber Kaynağı : İtalya Elçiliği
Haber :         Adnan FİŞENK
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT - TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter