Nedim Şener: INTERPOL FETÖ'ye Çalışıyor

"FETÖ hâlâ bir tehlike ise sebebi örgütün ABD ve Avrupa tarafından korunup destekleniyor olmasıdır."
Bu haber 2020-07-13 18:01:07 eklenmiş ve 59 kez görüntülenmiştir.

 Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, "FETÖ hâlâ bir tehlike ise sebebi örgütün ABD ve Avrupa tarafından korunup destekleniyor olmasıdır. Rakamlar, Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesinde ABD ve Avrupa başta olmak üzere Batı ülkeleri tarafından yalnız bırakıldığını gösteriyor. INTERPOL FETÖ’ye çalışıyor" düşüncesini dile getirdi.

 
Şener, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden tam dört yıl geçti. Türk milletinin, dünya demokrasi tarihine geçen direnişi sayesinde darbe girişiminin bastırılmasıyla, 27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 darbelerinin aksine Türkiye Büyük Millet Meclisi üçüncü kez kapatılmaktan kurtuldu." değerlendirmesinde bulundu.
 
Şener, "O ihanet gecesinde 251 yurttaş şehit, 2 bin 193 kişi gazi oldu. Dört yıl içinde birçok yönden eleştirilse de FETÖ ile mücadele devam ediyor. Öte yandan darbe davaları ve FETÖ üyelerine yönelik soruşturma ve davalar da sürdürülüyor. Bu yazımda, geçen dört yıl içinde FETÖ ile ilgili darbe ve üyelere yönelik soruşturma rakamlarını paylaşacağım. FETÖ hâlâ bir tehlike ise sebebi örgütün ABD ve Avrupa tarafından korunup destekleniyor olmasıdır. Rakamlar, Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesinde ABD ve Avrupa başta olmak üzere Batı ülkeleri tarafından yalnız bırakıldığını gösteriyor. FETÖ elebaşı örgüt yöneticileri ile ABD’de, üyelerin büyük bölümü Almanya ve Avrupa ülkelerinde korunuyor. Şirketleri ve medyasıyla faaliyetine devam ediyor. Batı ülkeleri tek bir FETÖ üyesini teslim etmezken, Interpol tek bir FETÖ mensubu hakkında dahi Kırmızı Bülten çıkartmadı. Türkiye ile arasında 1980 tarihli anlaşma olmasına rağmen, ABD hakkında yedi iade talebi bulunan FETÖ elebaşı Gülen’in ifadesini dahi almadı." ifadesini kullandı.
 
"INTERPOL FETÖ’ye çalışıyor" diyen Şener, "Bugüne kadar 596 Kırmızı Bülten talebi İçişleri Bakanlığı Interpol Daire Başkanlığı’na iletildi. Buna karşın Interpol bugüne kadar tek bir Kırmızı Bülten talebini bile kabul etmedi. Öte yandan 163 kişi hakkında 56 farklı ülkeye geçici tutuklama talebi gönderildi. Bugüne kadar 27 ülkeden toplam 116 FETÖ mensubu ülkemize yollandı. Özetlersek, iki sınır dışı ve 116 iade toplandığında şu ana kadar 118 FETÖ’cü Türkiye’ye getirildi. Yani demokrasi, hukuk laflarını ağızlarından düşürmeyen ABD ve Avrupa ülkeleri, halen FETÖ’ye ev sahipliği yapmaya devam ediyorlar." görüşünü savundu. 
 
 
Yazının devamı için tıklayın
 
 
 
 
 
 
 
medyaspot
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MEDYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter