TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL, YAŞAM 10 Nisan 2023

NARLIDERE’YE ÇOK YAKIŞACAK

Narlıdere’nin en büyük sosyal donatı alanı olacak olan Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin temeli, İzmir Büyükşehir Belediye…

Narlıdere’nin en büyük sosyal donatı alanı olacak olan Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin temeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla atıldı. Başkan Soyer, “Yaşam Vadisi adı ‘Sordum sarı çiğdeme anan baban var mıdır, ne sorarsın ey derviş anam yer, babam yağmur’ diyen Pir Sultan’a çok yakışıyor. Pir Sultan Abdal Vadisi de Narlıdere’ye ve Narlıderelilere çok yakışacak” dedi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de Tunç Soyer’e destekleri için teşekkür ederek, “Pandemi ve ekonomik kriz gibi sıkıntıları aşarak projeyi yeniden revize ettik. Yüklenici firmadan da önümüzdeki Ocak ayında Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’ni bitireceğimizin sözünü aldık. Narlıdere’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

NARLIDERE’YE ÇOK YAKIŞACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Pir Sultan Abdal’ın adının sonsuza kadar yaşayacağını belirterek, “Pir Sultan Abdal bizim yürüyüşümüze ikrarı yakıştırmış, sözümüzden dönmemeyi, nefsimize hâkim olmayı öğretmiş. Pir Sultan biz insanlara asaleti yakıştırmış. Sözüyle özüyle başka olanları, menfaat müptelalarını, kuzu kılığına girmiş kurtları tek gözünüzle ayırın demiş. Bu karmaşanın içinde iyiliğe adanmış bir yol yürümek her zamankinden daha zor. Elbette pes edecek değiliz. Yorulan yorulsun biz yorulmayız. Ya başka bir yol yapacağız ya da başka bir yol açacağız. Yaşam Vadisi adı ‘Sordum sarı çiğdeme anan baban var mıdır, ne sorarsın ey derviş anam yer, babam yağmur’ diyen Pir Sultan’a çok yakışıyor. Pir Sultan Abdal Vadisi de Narlıdere’ye ve Narlıderelilere çok yakışacak. Çünkü bu vadide sadece yaşamın yüzleri, ağaçlar, kuşlar olmayacak. Aynı zamanda yaşamı bir arada tutan öz, saygı, sevgi, cesaret Pir Sultan’ın deyişleriyle çoğalacak” dedi.

Pir Sultan Abdal’ın ‘Dertsiz bülbül, gül dalına konar mı?’ sözüne atıf yapan Soyer, “Bizim derdimiz dermanımız da hayalimiz umudumuz da İzmir, Türkiye.. Göreceksiniz çok yakında çiçeklenen bahar dalları gibi çok renkli, çok sesli, çok nefesli şahane bir ülkeye kavuşacağız. Baharın gücüne olan sonsuz inancımla, bu değerli alanın hayat bulmasında çok büyük emeği olan çalışma arkadaşım Narlıdere Belediye Başkanımız Ali Engin’e ve onun çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Gerçekten çok büyük bir kararlılıkla ve Narlıdere’ye olan yürek bağıyla, olanca gücüyle çalışıyor. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin Narlıdere’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Narlıdere Metrosu’nda vagonların hareket ettiğini söyleyen Başkan Soyer, “Bu ay içinde deneme seferini yapacağız. Fahrettin Altay’dan Narlıdere’ye metromuzla bir gideceğiz. Sonra da tüm İzmirlileri taşımaya başlayacağız” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tema Tasarım |