TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL, Gündem 1 Mayıs 2023

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın İzmir mitinginde ‘SİZE SÖZ VERİYORUM’ diyerek duyurdu: Hiç endişe etmeyiniz…

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı İzmir Mitingi’nde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, “Şampiyonlar ligi kurduk,…

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı İzmir Mitingi’nde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında, “Şampiyonlar ligi kurduk, Türkiye yeniden şahlanacak” diyen Kılıçdaroğlu, “Yeni bir anlayışı yeni bir devri başlatıyoruz. Üretene değer vereceğiz. Halk için halkla beraber çalışacağız” dedi.

 

“ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Mitingde konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Ülkemizde bir baştan bir başa sanayi tesisleri kurmalıyız. Herkes rahat geçinebileceği bir gelire sahip olacak. Teknoloji merkezleri kuracağız. Bizim insanlarımızın ihtiyaçlarına nasıl çare bulacaklarını bilmiyorlar. 14 Mayıs’ta bir zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var. Bu arkadaşlarımız artık hantallaştılar. Kendilerini geliştiremiyorlar. 14 Mayıs’ta desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Biz nefret dilini yok edeceğiz. Ankara’da PKK’lılar sayaç okuyacak dediler. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Bu milletin iradesi sandığa yansıyacak. Torpili, liyakatsizliği bırakmak istemiyorlar. Ekonomi bozulmuş hangi bakanı geri getirebiliriz diyorlar. Bu ülkeyi sıfır terörle aldılar şimdi getirdikleri hal bu. Bunlar mevsimlik vatanseverler. Bu ülkede artık siyasetin normalleşmesinin vakti geldi. Oy versin vermesin herkese eşit muamele edilmeli. ”

“ADİL EKONOMİK DÜZEN İÇİN SÖZ VERİYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “En son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim. Her şey çok güzel oluyor, kazanıyoruz İzmir kazanıyoruz. Millet kazanıyor çünkü sizlere güveniyoruz. Millet İttifakı Cumhuriyetin yolunu takip ediyor. Millet İttifakı bu milletin ortak ruhu ve ortak aklı. 6 liderin ortaya koyduğu bu birlik muhteşem bir birlik. İstanbul’u kazandık birlikte kazandık. Millet İttifakı’nın kadroları liyakatli kadrolardır. Türkiye’nin sorunları çözülsün istiyoruz. Mutfaktaki yangın sönsün, paramız pul olmasın. Kazanıyoruz bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu seçim partilerin yarışı değil, bu seçim 86 milyonun kazanacağı bir seçim. Bu seçim önümüzdeki ikinci yüzyılı pırıl pırıl bir geleceğe kavuşturma seçimidir.”

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: “İzmir 15 Mayıs sabahına çoktan uyanmış. İzmir umut ve neşe dolu. Her yaştan genç İzmirli burada. Bu iktidar iş var ama gençler iş beğenmiyor diyor. Bugünkü hayatınız çocukken hayalini kurduğunuzdan farklıysa elbette beğenmiyorsunuzdur. Türkiye her alanda en iyisini hak ediyor. Ekonomide sağlıkta sanatta en iyisini hak ediyor. Tüm Türkiye’de yaşayanlar en yüksek yaşam standardını hak ediyor ama maalesef kötü yönetiliyor. Türkiye maalesef dünyadan koptu içine kapandı. Bakın Eurovision yarışması konuşuluyor ama Türkiye katılmıyor. Çok sayıda müzisyeni kendi ülkemizde ağırlamıştık hepsi geldi Türkiye’ye. İnşallah tekrar gelecekler Türkiye’ye. 14 Mayıs aslında bir referandum. Aslında temelde iki tercih var. Otoriterlik mi demokrasi mi, keyfilik mi huzur mu, tek akıl mı ortak akıl mı, öfke mi sevinç mi, kara kış mı bahar mı? 15 Mayıs sabahında uyandığımızda ‘ya bu havada daha fazla oksijen var’ diyeceğiz. Bu seçimi tüm Türkiye kazanacak.”

“14 MAYIS ASLINDA REFERANDUM”

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal: “Bu şehir kutlu bir şehir ve bu kutlu şehir tarihi sorumluluğunu tekrar yerine getiriyor. Demokrasi meşalesini bütün baskılara rağmen yere düşürmediniz. Bu meydan Türkiye’nin yarınlarının müjdesidir inanın bana. Mülakatı kaldıracaklarmış. 21 yıldır ÖSYM’de soruları çaldırdınız mülakatlarla binlerce insanın hakkını yedirdiniz. Şimdi vaatte bulunuyorlar. Eşit fırsatlar ülkesini Allah’ın izniyle hep beraber ayağa kaldıracağız. Çoğu gitti azı kaldı.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “İzmir’e kader şehri dedim çünkü İzmir istiklalimizin kaderinin yazıldığı şehirdir. Bu manzara kolay olmadı aylarca toplandık aylarca görüştük. Ama şahitsiniz hiçbir şey gizli olmadı. Bir tarafta birbirini doğru dürüst tanımadan bir araya gelen Cumhur İttifakı, bir taraftan vakur Millet İttifakı. Talimatla değil vicdanlarıyla karar veren hakimlerin olduğu bir yeni düzen kuracağız. Sinan Ateş’in katillerini bulacağız. Adalet için mücadeleye hazır mısınız? Adil ekonomik düzen için söz veriyoruz. Siyaseten de zenginleşme dönemi sona erecek. Size söz veriyoruz temiz siyasetle ve liyakatle Türkiye Cumhuriyeti kurumlarını yeniden ayağa kaldıracağız. Kaybedeceklerini anlayınca saldırganlaştılar. İçişleri Bakanı seçim tarihi için darbe girişimi dedi. Çünkü kafasında o var. ”

“HER AİLEDEN BİR OY İSTİYORUM”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mitingde şunları söyledi: “Atatürk’ün, Atatürk’ümüzün hemşehrileri, Zübeyde Hanım’ı bağrında taşıyan İzmir… Ben Atatürk’ümüzün hemşehrisiyim, dolayısıyla benim hemşehrilerim İzmir. Çaka Bey’in 1000 yıl evvel fethettiği Çaka Bey’in İzmir’i. Ve işgale karşı Atatürk’ümüzü Samsun’a gönderen İzmir… 14 Mayıs gecesi eğer biz kazanırsak işgalci olacakmışız ya. İşgali sona erdiren İzmir, bugün burada gördüğüm İzmir kararını vermiş. Atatürk’ümüzün bıraktığı emanete sahip çıkan İzmir bizi istismar eden, vatandaşlık satan, 10 milyon Suriyeli’yi ülkemize dolduran bu harami düzene son verecek. İzmir’e gavur diyenler Cumhuriyetimizin kurucularına ayyaş dediler. Sonra ne oldu? O iki ayyaş sözüne karşı önce kadınlar, sonra gençler ayağa kalktı ve 14 Mayıs akşamı inşallah ve mutlaka 13. cumhurbaşkanı seçilecek. Kendisini alkışlarla makamına oturtacağız. Ama sayın Erdoğan ve arkadaşlarını da nezaketle emekli edeceğiz. Moralim için istiyorum, iradem için istiyorum, ailem için istiyorum, torunum için istiyorum, tüm kadınlar için istiyorum. Çünkü bu mücadeleyi verebilmek için sizlere ihtiyacım var.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ KURDUK”

Her şeyden önemlisi Türkiye’nin dünya ile rekabete ihtiyacı var. Bunu yapacağız. Sizden tek isteğim sandığa gidin. Size söz veriyorum bu ülkeye baharları kardeşliği getireceğim. Çiftçiyi toprakla barıştıracağım. Kırsalda çalışan bütün kadınların sosyal güvenlik primini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Her kadının sosyal güvencesi olacak. Şampiyonlar ligi kurduk. Türkiye yeniden şahlanacak. Mersin’den başlayacak ve Samandağ’a uzanan bölgede üretimler yapılacak. 5’li çeteler telaş içinde ya Kılıçdaroğlu kazanırsa diyorlar. 5’li çeteden alacağım üretene vereceğim.

“ÜRETENE DEĞER VERECEĞİZ”

Size sözüm söz bütün hayallerinizi beraber gerçekleştireceğiz. İşsizliğin büyük bir bela olduğunu biliyorum. Milyonlarca evde işsiz gençlerimiz var. Bu tabloyu değiştireceğiz. 100 bin öğretmen ataması yapacağız ve köylerdeki bütün okulları açacağız. Yeni bir anlayışı yeni bir devri başlatıyoruz. Üretene değer vereceğiz. Bir siyasi tercih var dışarıdan ürünler satın alınıyor hayır bunu değiştireceğiz. Benim saraylarda gözüm yok Mustafa Kemal’in Çankaya’sına gideceğim.

İklim değişikliği ile birlikte Akdeniz havzasında orman yangınları artıyor. 16 uçağı var beyefendinin. Bu uçakları satıp yangın söndürme uçakları alacağız. Bu ampul çok yakıyor kapatacağız. Halk için halkla beraber çalışacağız. Sağ olun var olun diyorum.”

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |