TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL, Gündem 29 Nisan 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’deki Gündoğdu Meydanı’nda konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’deki Gündoğdu Meydanı’nda konuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingindeki görüntüler dikkat çekti. Erdoğan’ın konuşmasında Millet…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’deki Gündoğdu Meydanı’nda konuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingindeki görüntüler dikkat çekti. Erdoğan’ın konuşmasında Millet İttifakı’na tepki göstererek “Bizzat kendilerinin ‘kumar masası’ dedikleri masa rulet masası çıktı. Ha bire dönüyor, nerede duracağı belli değil.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gündoğdu Meydanı’ndaki İzmir mitingi öncesi vatandaşlar meydanda toplandı. Miting öncesi İzmir’de mitingin yapılacağı alanda toplanan vatandaşların görüntüleri de gelirken o görüntüler dikkat çekti. Erdoğan’ın konuşması öncesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da vatandaşlara seslendi. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gündoğdu Meydanı’nda konuştu. Konuşmasında Millet İttifakı’na tepki gösteren Erdoğan, “Bizzat kendilerinin ‘kumar masası’ dedikleri masa rulet masası çıktı.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Biliyorsunuz son birkaç gündür doktorlarımızın tavsiyesi üzerine şehir programlarıma katılamamıştım. Fakat bugün Ankara’dan canlı bağlantıyla iştirak ettiğimiz programlar oldu ama öğle üzerine İstanbul’da Teknofest’te gençlerimizle buluşarak yeniden programlarımıza geri döndük. İstanbul Yeşilköy’de bugün 360 bin kişiyle bir aradaydık, muhteşem bir katılım ve heyecan vardı. Çünkü gençlik kiminle nerede nasıl yürüyeceğini gayet iyi biliyor. Ardından soluğu İzmir’de aldık.

Vesayetin tehditlerinden korkmadık, terör örgütlerinin saldırılarından ürkmedik, terör örgütleriyle parlamento içinde Bay Bay Kemal gibi onların uzantılarıyla gidip görüşmeler yapmadık. Soruyorum; Kandil’in parlamentodaki temsilcileriyle kapalı kapılar ardından Bay Bay Kemal neler görüştü? İzmir’e böyle birisi yakışıyor mu ya? Öyleyse bu seçim 14 Mayıs Bay Bay Kemal’i uğurlama seçimi olmalı. Hazır mıyız? Durmak yok, yola devam mı? İzmir kararını vermiş, gereğini yapacağına inanıyorum.

“TCG ANADOLU, ALSANCAK LİMANI’NA GELİYOR”

TCG Anadolu Alsancak Limanı’na geliyor. Gezmeyi ihmal etmeyin, son haftayı buraya ayırdık, finali burada yapalım dedik.

Ben karşımda bu muhteşem katılımı görünce Türkiye Yüzyılı’na büyük bir güvenle bakıyorum.

Her dönem olduğu gibi bugün de karşımıza birileri çıktı. Eski Türkiye hayaleti, 9’lu masa olarak arz-ı endam eyledi. Belediye başkanları var mı 92lu masada, PKK’nın uzantısı var mı? Düşünün bu masadan ne çıkar. Bay Bay Kemal bulduğu herkese bir cumhurbaşkanı yardımcılığı hediye etti. Zannediyor ki onları yanına almak suretiyle işi bitireceğim. Bu millet sana yürü Kemal demeyecek. Ben size inanıyorum. Çünkü bu masa öyle bir masa ki görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda. Böyle masa olur mu? Hangi masada böyle eğri büğrü ayaklar olur? Biri HDP ve onun üzerinden PKK’ya sözler verildiğini söylüyor, öteki inkar ediyor. Benim İzmir’li kardeşlerim bu Kandile evet der mi ya? En güzel cevabı 14 Mayıs’ta sandıkta verecek. Öyleyse durmuyoruz, çalışıyoruz. Bunları da sandığa gömüyoruz.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÇEŞME VE KARABURUN’A DOĞAL GAZ GETİRİYORUZ”

Ulaştırmada İzmir’in bölünmüş yol uzunluğu 929 km’ye çıkardık. Yüksek Hızlı Tren Hattı’nı 2025 yılında tamamlıyoruz. İzmir Limanı’nın modernizasyonunu etap etap sürdürüyoruz. 37 baraj, 7 içme suyu tesisi, 109 taşkın koruma tesisi yaptık. İnşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 500 bin dekar araziyi sulamaya açtık.

Sanayi ve teknolojide 4 yeni organize sanayi bölgesi kurduk. Enerjide toplam 910 bin abonesi bulunan İzmir’de nüfusun yüzde 90’ını doğal gaza kavuşturduk. Önümüzdeki dönemde Çeşme ve Karaburun’a da doğal gaz getiriyoruz. Ne kadar özetlersek özetleyelim İzmir’e hizmetlerimiz anlatmakla bitmiyor. Yatırımların yarım kalmaması için 14 Mayıs’ta kararınızı çok iyi düşünerek vermenizi istiyorum. İzmir’in Türkiye Yüzyılı’nın da lokomotif şehri olacağına yürekten inanıyorum. Ben sizleri seviyorum, 2 haftamız var, çok çalışacağız, durmak yok yola devam. Kalın sağlıcakla.

Tema Tasarım |