TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI HABERLERİ, GÜNCEL, Gündem, SİYASET, son dakika 4 Haziran 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineyi açıkladı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde Türkiye’nin merakla beklediği kabineyi açıkladı. Fahrettin Koca ve Mehmet Nuri Ersoy dışında tüm…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde Türkiye’nin merakla beklediği kabineyi açıkladı. Fahrettin Koca ve Mehmet Nuri Ersoy dışında tüm kabinenin değiştiği görüldü. Son günlerde adı geçen Mehmet Şimşek de Hazine ve Maliye Bakanı olarak kabineye geri döndü.

28 Mayıs’ta yapılan ikinci tur seçiminin ardından yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemine resmen başladı. Türkiye’nin merak ettiği kabine, Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Demokrasimizin gücüne güç katan bir seçimi tamamlamış bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti 2 bin 200 yılı aşan devlet geleneği ile hareket ettiğini kanıtlamıştır.

Türkiye bugün dünden daha güçlüdür. Demokrasimiz her zamankinden daha kuvvetlidir. Yarınlarımız daha aydınlıktır. Seçimlerde sandığa tercihini demokratik usullerle yansıtan 54 milyondan fazla vatandaşımızın her birine teşekkür ediyorum.

Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Göreve Başlama Töreni’ne katılarak bizleri onurlandıran devlet başkanlarına teşekkür ediyorum. Zor günlerimizde yanımızda olan kardeşlerimizin mutlu günümüzde de bizleri yalnız bırakmadığını görmekten mutluluk duyuyorum.

‘ZORLUKLAR KARŞISINDA YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ’

85 milyon vatandaşımızla birlikte bizim için dua eden 100 milyonların da umudunu taşıdığımızın farkındayız. 85 milyonun birliği, dirliği, kardeşliği, refahı için engellere aldırmadan, zorluklar karşısında yılmadan çalışacağız. Şimdiye kadar beraber çalıştığımız eski kabine üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 28. dönem milletvekili olarak Meclis’te ülkemize hizmet mesaisini sürdürecek mesai arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Yeni kabinemiz hayırlı olsun. Rabbim bizi milletimize karşı mahcup etmesin. Yeni kabine üyelerimizin her birine başarılar diliyorum.”

Tema Tasarım |