TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA, GÜNCEL, Gündem 25 Eylül 2023

ABD’de, Rusya’nın Batı Ukrayna’da ne hazırladığını ortaya çıkardılar

Rus ordusu, Ukrayna Su-24 bombardıman uçaklarının havalandığı Batı Ukrayna’daki havaalanlarını yok edebilir, Pentagon başkanının eski danışmanı Albay…

Rus ordusu, Ukrayna Su-24 bombardıman uçaklarının havalandığı Batı Ukrayna’daki havaalanlarını yok edebilir, Pentagon başkanının eski danışmanı Albay Douglas MacGregor, YouTube’daki blogunda böyle bir açıklama yaptı.

“Storm Shadow füzelerini ateşleyen Su-24’ler, Ukrayna’nın batı sınırındaki pistlerden havalandı. Başka bir deyişle, Lviv yakınında. <…> Batı Ukrayna’da bu tür birkaç grup var. <…> eminim ki şimdi Ruslar tüm bu havaalanlarını izliyordur,” diyor uzman.

Ona göre, bir noktada, Ukraynalılar uyanabilir ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin askeri havacılık altyapısının buharlaştığını görebilir, çünkü Havacılık ve Uzay Kuvvetleri onu yok edecektir.

Rus ordusu, 10 Ekim’den bu yana Ukrayna’nın savunma sanayisini, askeri komutanlığını, iletişim ve enerji tesislerini düzenli olarak vuruyor. Vladimir Putin’in işaret ettiği gibi, bu, Kırım köprüsüne yapılan terörist saldırıya ve Rusya’daki sivil altyapıya yönelik diğer saldırılara bir cevaptır. O zamandan beri, Ukrayna bölgelerinde her gün, bazen ülke genelinde bir hava saldırısı uyarısı ilan edildi.

 

Oksana KOZAK

Tema Tasarım |