TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 22.02.2022 138 Görüntüleme
“Sivil uçuşlar ciddi  şekilde etkilenir…”

“Sivil uçuşlar ciddi şekilde etkilenir…”

Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlıklarını ilan eden Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin Rusya tarafından tanınması sonrası ülkelerden peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

Günün sorusu şu:

“Gerilim devam eder, Rusya’ya ağır ambargo uygulanır ve faturası ağır olursa Türkiye’ye Rus turist gelir mi?”

2022 turizm sezonunda İngiltere ve Rusya’dan önemli sayıda misafir bekliyoruz. İşin Rusya ayağı tehlikeye girebilir.

Pandemi nedeni ile sıkıntılı bir dönem geçiren sivil havacılık sektörünün de Ukrayna krizi ile yeni bir sarsıntı geçirebileceği ifade ediliyor.

ABD ve NATO’nun başrolde olduğu Rusya-Ukrayna gerilimi Rusya’nın iki ayrılıkçı bölgeyi tanımasıyla yeni bir evreye geçti.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ABD vatandaşlarına Ukrayna’dan derhal ayrılmaları yönündeki tavsiyelerini yinelediklerini belirtti. Blinken, “Ukrayna’daki güvenlik durumu ülke genelinde öngörülemez olmaya devam ediyor ve kötüleşebilir. Herhangi bir Rus askeri operasyonunun sivil hava taşımacılığı ciddi şekilde kısıtlama olasılığı çok yüksek. Rus birlikleri, işgal planlarına benzer bir şekilde sınıra yaklaşmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus birliklerine Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerine konuşlanma emri verdiğini kaydeden Blinken “Ukrayna’dan derhal ayrılma tavsiyemize rağmen bu bölgelerde kalmayı seçen ABD vatandaşları, dikkatli ve çevrelerine karşı tetikte olmalıdır. Bir saldırı durumunda, ABD vatandaşları sığınaklara sığınmalı ve ne zaman hareket etmenin güvenli olduğu konusunda büyük haber kuruluşlarını izlemelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ise Ukrayna’nın tamamına değil, tansiyonun yüksek olduğu doğu bölgesine dönük seyahat uyarısı yaptı. Dışişleri Bakanlığının uyarısı şöyle:

“Ukrayna’nın Doğu bölgelerindeki son gelişmeler çerçevesinde, vatandaşlarımızın Ukrayna’nın Doğu bölgelerinden ayrılmaları kuvvetle tavsiye edilmektedir. Vatandaşlarımızın gerekli durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz ile temas etmeleri önerilmektedir. Acil durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz (+380632114765 ; +380632557748) ve Bakanlığımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi (0312 292 2929) ile irtibata geçilmesi mümkündür.”

THY ise yeni sezonda yeni bir atağa kalkıyor. Bodrum ve Dalaman Havaalanları şenlenecek. İşte ayrıntılar:

Türk Hava Yolları, 2022 yaz sezonunda yurt dışındaki onlarca noktadan Antalya, Bodrum, Dalaman gibi turizm kentlerine yoğun seferler düzenleyecek.

Türk Hava Yollarının yeni yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat, Türk Hava Yollarının gelecek yaz 29 ülkedeki 47 şehirden Antalya, Dalaman, Bodrum-Milas ve İzmir’e haftada 388 uçuş yapacağını açıklamıştı.

Açıklamanın ardından Antalya, Milas-Bodrum ve Dalaman havalimanlarına yapılacak seferlere ilişkin yeni detaylar geldi. Hava Sosyal Medya’da yer alan bilgiye göre, THY’nin Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuş yapacağı şehirler ve uçuş sayıları şu şekilde:

Antalya

Kopenhag: 2

Kazablanka: 2

Helsinki: 1

Paris: 2

Londra Gatwick: 14

Manchester: 7

Dublin: 3

Stockholm: 2

Edinburgh: 2

Göteborg: 1

Almatı: 2

Bişkek: 3

Ercan:7

Kuveyt: 3

Varşova: 3

St. Petersburg: 4

Moskova: 14

Tunus: 3

Maskat: 2

Amman: 7

Bodrum

Bodrum-Londra Gatwick: 4

Bodrum-Kuveyt: 2

Bodrum-Moskova: 4

Dalaman

Dalaman-Londra Gatwick: 14

Dalaman-Manchester: 7

Dalaman-Edinburgh: 2

Dalaman-Kuveyt: 2

Dalaman-Moskova: 4

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

Küresel Güçler Üzerine (6)

Küresel Güçler Üzerine (6)

Tema Tasarım |