TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 6 Mart 2021

Ümit Özdağ da parti Kuruyor!

İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ: Partinin ismi belli İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında…

İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ: Partinin ismi belli

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı. Uzun süredir partide yaşanan gerginlikler nedeniyle başlayan tartışmaların ardından Özdağ'ın yeni parti kuracağı söylentileri de gündeme gelmiş Özdağ yalanlamamıştı. İstifasının ardından Özdağ ile iletişime geçen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, birinci ağızdan partinin isminin hazır olduğu bilgisini aldığını aktardı.


"Ümit Özdağ’la İYİ Parti’den istifasını açıkladığı basın toplantısından sonra konuştum" diyen Selvi, "'Partinin ismi hazır. Logo ve kurucular üzerinde ise çalışıyoruz' dedi" diye yazdı. 

Selvi, yazısında şunları kaydetti:

GALİBA yeni dönemde CHP Muharrem İnce’nin, İYİ Parti Ümit Özdağ’ın ateş hattında olacak.


Muharrem İnce de Ümit Özdağ da muhalefet tarzları itibarıyla tahrip gücü yüksek patlayıcı gibiler. Her an dağarcıklarından yeni bir şey çıkarıp sarsıcı olabiliyorlar.


Muharrem İnce, Külliye’ye giden CHP’linin kimliğinin yakında belli olacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Külliye’ye giden ismi biliyorum” deyince kıyamet kopmuştu. Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na çağrı yaparak bu ismi açıklamasını istemişti. Kılıçdaroğlu açıklamadı ama Muharrem İnce, “Bekleyin, kim olduğu mahkeme kayıtlarından çıkacak” derken manidar bir şekilde bıyık altından güldü.


ÜMİT ÖZDAĞ’IN PARTİSİ

Muharrem İnce partisini 23 Nisan ya da olmazsa 19 Mayıs’a yetiştirmeye çalışıyor ama Ümit Özdağ, partiyi daha erken kuracak gibi. Zaten Adana milletvekili İsmail Koncuk partinin kuruluş hazırlıklarını bir noktaya kadar getirdi. Ümit Özdağ’la İYİ Parti’den istifasını açıkladığı basın toplantısından sonra konuştum.


PARTİNİN İSMİ HAZIR

“Partinin ismi hazır. Logo ve kurucular üzerinde ise çalışıyoruz” dedi. Partinin kuruluşunda yer almasını istediği bazı isimlerle zaten görüşmelere başlamış. İsim konusunda bir ipucu vermesini istedim. Yanaşmadı. Ama partinin isminin başında ya da ortasında mutlaka “milliyetçi” ibaresinin bulunacağını daha önce söylemişti.


ATATÜRK ÇİZGİSİNDE BİR MİLLİYETÇİLİK


“Bütün milliyetçileri çatısı altında toplayacak, Atatürk çizgisinde, milliyetçi bir parti olacak” dedi. “Birinci Meclis’in ruhunu ve politik tavrını temsil edecek, kucaklayıcı bir parti olacak” diye ilave etti.


Meclis’te şu anda temsil edilen parti sayısı 12. Muharrem İnce ve Ümit Özdağ’ın kuracağı parti ile bu sayı 14’e çıkacak

medyaspot

Tema Tasarım |