TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 8 Temmuz 2021

SÖZ VERDİNİZ, SADECE YÜZDE 14’ÜNE YARDIM ETTİNİZ

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, geçtiğimiz yıl Gelibolu’nun Ilgardere ile Eceabat’ın Kumköy ve Yalova köylerindeki tarım alanlarına da…

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, geçtiğimiz yıl Gelibolu’nun Ilgardere ile Eceabat’ın Kumköy ve Yalova köylerindeki tarım alanlarına da zarar veren orman yangınını Meclis Gündemine taşıdı. Özgür Ceylan, orman yangınında 500 hektar çam ormanı ile tarım alanlarının da zarar gördüğünü belirterek, “Bu yangından ötürü mağdur olan çiftçilerimizin tarım sigortasının olup olmadığına bakılmaksızın zararlarının karşılanması için kanun teklifi de vermiştik” diye konuştu. Özgür Ceylan, yangın sonrası AKP Çanakkale Milletvekilleri ile yangın bölgesini ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Yangın tarım alanlarını da etkilemiş durumda. Tarımsal hasarları karşılamak için fon tahsis edeceğiz” şeklinde vaatte bulunduğunu belirterek, “Ancak aradan geçen bir yıla rağmen köylülerimizin zararlarının sadece yüzde 14'ünün karşılandığını öğrendik” dedi. 


Özgür Ceylan, köylerdeki üreticilerin ancak yüzde 10’unun TARSİM'li  olduğunu ve onlara dahi ödemelerinin yapılmadığını belirterek, “80'in üzerindeki çiftçi bir yıldır zararlarının devlet tarafından tazmin edilmesini bekliyor. Buradan iktidar yetkililerine sözlerini hatırlatmak istiyorum” diye konuştu. 
Haber : Adnan Fişenk

Tema Tasarım |