TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 9 Nisan 2021

Kılıçdaroğlu Adaylık Şartını Açıkladı

Kılıçdaroğlu: Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı…

Kılıçdaroğlu: Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum'' açıklamasını yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bir kişinin sözünü dinlemeyeceğiz. Her aday ayrı mı çıkarmak isteyecek yoksa tek bir kişi mi çıkaracağız oturup konuşacağız" dedi.

"İktidarın bize teşekkür borcu var; CHP'li belediyeler olmasaydı pandemi süreci çok daha ağır sonuçlar doğurabilirdi" diyen Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin tarih yazdığını söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; "Maske dağıtımına, yardımlara yasak getirdiler. Hepsini aştık, aşmaya da devam ediyoruz. İktidarın bize teşekkür borcu var. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olmasaydı pandemi süreci çok daha ağır sonuçlar doğurabilirdi.” açıklamasını yaptı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global'de katıldığın programda gündemdeki önemli konulardaki soruları yanıtladı. 

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 

"Sizinle diyalogtan sonraki sürece ilişkin Bursa dışında fire vermedik. Bursa'yı da alacağız. Belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Hepsine şükran borçluyum. Pandemi şartlarında bütün engelleri aşıyorlar. İktidarın bize teşekkür borcu var. "

 

Erken seçim

 

"Bana göre sonbahara kadar gidemezler. Her geçen günün maliyeti artıyor. Ülkeyi yönetmek için bilgi birikim sahibi olmak lazım."

 

“Belediye Başkanlarımız şu anda gerçekten tarih yazıyorlar. Hepsinin çalışmalarından çok memnunum, hepsine Genel Başkan olarak şükran borçluyum.”

 

Cumhurbaşkanı adaylığı

 

"Adayı nasıl belirleyeceğimize dair oturup konuşacağız. Bir kişinin sözünü dinlemeyeceğiz. Her aday ayrı mı çıkarmak isteyecek yoksa tek bir kişi mi çıkaracağız oturup konuşacağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde ittifak olarak hemfikiriz."

 

"Bir evde işsiz varsa ben ona iş bulacağım. Alevisi ,sünnisi, başı açık ya da başı kapalı olan diye ayırt etmeden refah içinde yaşamasını sağlayacağım. Emekliye iki maaş vereceğiz" dedim. Karşı çıktılar. Ne oldu verdiler?. Asgari ücreti yükselteceğiz dedik. Yükselttiler. Demek ki oluyor. 138 bin öğretmen açığımız var, sağlıkçı açığımız var neden atanmıyor?"

 

Bahçeli'nin 'AYM kapatılsın' çağrısı

 

"Kimin suçlu olup olmadığına hakim karar verir, bizim ülkemizde bir kişi karar veriyor. Erdoğan karar veriyor içeri atılıyorsunuz. Bir kişiyi suçlu ilan ediyorlar, içişleri harekete geçiyor, emniyet harekete geçiyor. Böyle bir devlet anlayışı olur mu? Bunların önüne geçeceğiz. Kişinin suçlu olup olmadığına hakim verir. O mahkemenin kararı yanlışsa bir üst mahkemeye. En sonunda AİHM'e. Hz Ali der ki; devletin dili adalettir. Bütün peygamberlerin amacı adaleti sağlamaktır. Bir düşünün Ergenekon ve Balyoz davalarını. Kaç kişiye idam cezası verildi? İdam cezası olsaydı idam edileceklerdi. O nedenle mahkemelerin tarafsız ve özerk olması lazım. Parlamentonun kimseye vermediği hak hakime verilmiştir. Biz bir kişinin adaletine bağlamışız adaleti. "

 

103 emekli amiralin yayımladığı bildiri

 

"Buradan o komutanlara sesleniyorum: Gece yarısı içeriğini değiştirerek siteye koyan kişiyi bulsunlar. Bu tezgahlar hep kurulur. İktidar sahiplerinin koltuklarına hizmet için yapılır. Sonra ne oldu? Vay efendim darbeciler geldi. Öyle çirkin şeyler oldu ki. Emekli amiraller nasıl darbe yapacak? Emekli amiral değil amiral lafını kullandılar. Gündemi değiştiriyorlar, kıyameti koparıyorlar. "

 

Gergerlioğlu'nun ayakkabısını giydirmediler , namazını kıldırmadılar. Ben herkesin hakkını savunmak zorundayım.

 

 

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

Seçim Tarihinde Anlaşma

Seçim Tarihinde Anlaşma

Tema Tasarım |