TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 22 Ocak 2021

Karar yazarı Beki

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, "İktidar medyasında yazıldı; AK Parti, CHP'yi yerli ve milli yapmak için kolları…

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, "İktidar medyasında yazıldı; AK Parti, CHP'yi yerli ve milli yapmak için kolları sıvamış.  Siyasi partiler yasasında bir değişiklikle Bay Kemal'i tasfiye edeceklermiş. Daha doğrusu, CHP'yi yerli ve milli yapma konusunda iktidara yardımcı olmak isteyen CHP'lilere, Bay Kemal'i tasfiye imkanı getireceklermiş.  Yolu iktidar açacak, dünden hazır CHP'liler de gereğini yapacakmış. Plan bu." değerlendirmesini yaptı.

 

Beki yazısında, "Taslağı dahi hazırlanmış. Can atan, dört gözle o günü bekleyen CHP'lilere, iktidara yardımcı olma fırsatını sundu sunacaklarmış.  Gülmeyin yahu, ciddi ciddi umut bağlanmış buna.  Bay Kemal CHP'nin başından gidince iktidar niye rahatlayacak derseniz…  E tut ucunu din, ezan, bayrak üstünden çekişelim tekliflerini geri çeviriyor. İktidara, siyaseten İstismar edeceği kozlar vermiyor. Kutuplaştırma oyununa gelmiyor.   Darbe çığırtkanlığı, başörtüsü düşmanlığı yapmama inadı İstanbul'u, Ankara'yı kaybettirdi. Tadı yok onunla rekabetin.  Ağız tadıyla, içinden geldiği gibi kutuplaşamadığı bir CHP liderinin nesini beğensin, sevsin AK Parti? Dişine göre biriyle değiştirmek istiyor." düşüncesini dile getirdi.

 

Beki, "İktidara mı düşer, muhalefete lider biçmek derseniz…  E olacak o kadar, ileri demokrasideyiz, yerli ve milli yapma iddiası karıyı kocadan boşatma hakkı bile veriyor, bu iddiayla CHP'yi Bay Kemal'den kurtaracaklar, çok mu!  Müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti. Bir süre önce, Türkiye'ye yerli ve milli bir muhalefet kazandırmanın da inşallah kendilerine nasip olacağını duyurmuştu.  Sonra bu temenniyi bir adım daha öteye taşıdı. Yakınlardaydı, CHP'ye gönül veren kardeşlerine seslenerek onları Bay Kemal'den kurtulmaya çağırdı.  Erdogan'ın, Bay Kemal yönetimini tasfiye edeceklerine olan güçlü inancını boşa çıkarmaz herhalde CHP'liler.  İktidar, bu işi tek başına CHP'ye gönül veren kardeşlerine de bırakmıyor. Onlara altyapıyı bizzat hazırlıyor" yorumunu yaptı.

 

Beki, "Sabah'ta Mahmut Övür'ün yazdıkları doğruysa, Muharrem İnce de vazifeyi ifa için sabırsızlanıyor, bu fırsatı kolluyormuş zaten.  CHP'yi yerli ve milli muhalefet yapacak şu mucizevi aşının formülü neymiş derseniz…   Genel başkanlar, bir düzenlemeyle artık bütün parti üyelerine seçtirilecek. Böylece partiler, delege boyunduruğundan kurtarılacak.   Kılıçdaroğlu'nu, mevcut delege yapısıyla  yerinden oynatmak imkansızmış. Ama eğer seçme hakkı CHP'nin bir milyonu aşan üyesine geçerse, o koltukta bir gün bile oturamazmış.  Çok süper demokrasi reformu olmaz mı? Hay düşünenin aklına bin sağlık e mi(!)  Cumhurbaşkanı, demokrasi ve hukuk reformu hazırlıklarının açıklanma aşamasına geldiğini söyledi. Paketten bu sürpriz çıkar mı, çıkar!" ifadesini kullandı.

 

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |