TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 19 Ocak 2021

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu, Gelecek Partisi İstanbul İl…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasında ziyaret etti.

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi eşlik etti.

 

Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

 

Kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Elbetteki düşüncelerimizi söyleyeceğiz. Elbette eleştireceğiz. Kimin doğru yanlık yaptığına kararı millet verecektir. Birilerinin düşünceyi beğenmiyorum diye taşlarla sopalarla silahlarla saldırmalarını kabul etmiyoruz.

 

İktidar can ve mal güvenliğini sağlamalıdır. Seyirci olamazlar. Seyirci olamazlar can ve mal güvenliğini sağlamak zorundalar. Sayın genel başkanı geçmiş olsun dileklerimi iletmek için ziyaret ettim.

 

1970'li yılları iyi bilen birisiyim. Can ve mal güvenliği yoktu. Tekrar ülke aynı kaosa sürüklenebilir. Huzur içinde yaşamak birlikte yaşamak istiyoruz. Halkın hakemliğinde siyaset yapmak istiyoruz.

 

Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Tanasiyon yükselir mi? Ya da iktidar gündemi değiştirmek için bu tür yollara tenezzül edebilir mi? Her şeyi yapabilirler. İktidardan gitmemek için göze alamayacakları şey yoktur.

 

Başkent'te Ankara'da siyasal partinin genel başkan yardımcısına geliniyorsa silahlarla sopalarla 18 dikiş atılıyorsa, kan kaybı varsa failler adil suçlu muamelesi görüyorsa konuşan kişiye terörist, darp eden kişi adi suçlu. Böyle bir devlet anlayışı olamaz. Nerede yargılanması lazım? Poliste hangi masanın bakması lazım? Organize suçlar. Gidiyor mu gitmiyor.

 

Biz vatandaşlarımıza şunu demek zorundayız önce Allah'a sonra kendinize sonra da kul hakkı yemeyen liderlere güvenin. Yeni yol haritası çizmek, bu yolda yürümek zorundayız.

 

Bu tür organize işler olur. Gündem saptırılmak istenebilir. Ama biz soğuk kanlılığımızı koruyacağız. Halkın hakemliği kadar güzel bir şey yoktur. Halkın gündeminden koparmak isttiyorlarsa kopmamaya özen göstereceğiz.

 

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye tepki

Davutoğlu'nun Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına verdiği yanıt şöyle oldu:

 

Bahçeli'yi tesessüfle okudum. Sayın Bahçeli'nin konuşmalarına baktığınızda Yusuf Has Hacip'ten hiç tat almadığı belli oluyor. Bahçeli 3 gün bekledikten sonra konuşuyor ama kime konuşuyor. Yaralananlar mağdur olanlar olmamış gibi tehdit diliyle konuşuyor.

 

Sakinleşse, yüzüne süs takınıp güzel söz söylemeyi öğrense herkes rahatlayacak. Kınamıyor, geçmiş olsun demiyor. MHP camiasını konsolide etmeye yönelik mesajlar veriyor. Hiçbir siyasi partinin tabanını rendice edecek bir şey söylemeyiz. Bahçeli'nin kendisine çeki düzen vermesini tavsiye ederiz. Hiçbir tabanla derdimiz yok. Doğu Türkistan'ı dile getiren de biziz. Kırım'da Türkçe'nin bayraktarlığını yapan da biziz. Bahçeli kendisine bir baksın. Sayın Bahçeli Türk devlet geleneğinde ilk defa devlet başkanına 'Aptal olma' diyen ABD başkanı karşısıda sessiz kalan sisiniz.

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

CHP’den Danıştay Hamlesi

CHP’den Danıştay Hamlesi

Tema Tasarım |