TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 16 Mart 2021

Bahçeli’ye ‘İttifakı Boz’ Çağrısı

Kutalmış Türkeş, MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye  Andımızın okullarda okunmasının yasaklanması üzerinden seslenerek, “Devlet Bey, işte beklediğin…

Kutalmış Türkeş, MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye  Andımızın okullarda okunmasının yasaklanması üzerinden seslenerek, “Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına:  Devlet sözüm var Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım' de!” dedi.


Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Andımızla ilgili eski sözlerini Twitter'dan hatırlattı, Bahçeli'nin 45 saniyelik bir videosunu yayınladı.


Video ile birlikte Türkeş, Bahçeli'ye hodri meydan diyerek, "Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına: 'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de! Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı! Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin, yapmazsan MHP yi  esir, kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin! Hodri Meydan!" ifadelerini kullandı.


Bahçeli Andımızın yasaklanmasıyla ilgili konuşmasında, "En az haftada bir gün o ikametgahın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C' yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını da sormazsam namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu…" demişti.


Tweetinin altında ağabeyi Tuğrul Türkeş'e de Andımızın yasaklanmasıyla  ilgili seslenen Ahmet Kutalmış Türkeş, "Sayın Tuğrul Türkeş, beni hiçbir zaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz! İşte sana fırsat! Madem Türkeş'in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI…''


Mehmet Ali Kükrer/Ajans Bizimmedyaspot

Tema Tasarım |