TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 17 Şubat 2021

Bahçeli: HDP, PKK’nın ta kendisidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gara'da 13 Türk vatandaşının öldürülmesine sert bir dille tepki göstererek HDP'ye yüklendi….

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gara'da 13 Türk vatandaşının öldürülmesine sert bir dille tepki göstererek HDP'ye yüklendi. "HDP, PKK'nın ta kendisidir" diyen Bahçeli, "Bu HDP'nin kapatılması için zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına ileri düzeyde zarardır" diye konuştu. Bahçeli, HDP'nin kapatılması için başvuracaklarını söyledi.

 

"Gara'da yaşanan barbarlık bir kırılma anıdır" diyen Bahçeli, "Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesi ve sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır. Bu sefer ateş sadece düştüğünü yakmayacak, PKK'nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturulacaktır" diye konuştu.

 

"Herkes tarafını ve tercihini yapmak mecburiyetidir. Bölücülüğe ve teröre sessiz kalarak her gün bir yerimizden mi koparılacağız" diyerek muhalefeti de isim vermeden eleştiren Bahçeli sözlerinin devamında da HDP'yi hedef alarak şunları kaydetti:

 

"Dağda elde edilen stratejik ve mukayeseli üstünlüğü TBMM'de kaybetmeye ve eritmeye ne sabrımız en de tahammülümüz kalmıştır. Türk devletinin ekmeğini yiyip Hazine'sinden geçinip sonra da dönüp bu devletin varlığına diş bileyen, nifak saçan siyasi terör saflarının yakasından tutmak millet vekaletinin iffetini taşıyan her muhterem milletvekili için namus meseledir. Bebek katiline 'sayın' diyen milletvekilleri istemiyoruz, teröriste 'gerilla' diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Terörist cenazelerine katılan hainlerine milletvekilleri haramdır. Yeter artık sabır taşı çatladı bıçak kemiğe dayandı. İp inceldiği kadar incelmiştir kopacağı varsa zaten kopacaktır. "

 

Öte yandan bahçeli konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Anayasa Mahkemesi'ne (AYM)de, "AYM milletin mahkemesi olmayacaksa derhal kendisini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin" diyerek tepki gösterdi.

 

Bahçeli'nin gündeminde ayrıca DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın, "Uygun zemin olduğunda Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesi konuşulabilir" sözleri de yer aldı. Bahçeli Babacan'a sert bir dille tepki göstererek, "Bu kimliği tahrip etmeyi hayal etmeyi aklından geçirenler ya HDP’ye kapak atsınlar ya PKK’nın dağ kadrosuna katılsınlar ya da Pensilvanya’da soluğu alsınlar İlk dört maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Tartışmaya hazırlanan buna meyleden Babacan’ı ise uyarıyorum. Böyle giderse tarihin ve milletin hışmından asla kurtulamaz" sözlerini kaydetti.

 

 

 

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

"Tarihi varlığımızı birilerinin lütfuna borçlu değiliz. Bu coğrafyayı çekilişten kazanmadık. Kan verdik, can verdik bu topraklara vatan dedik. Baş verdik ömür verdik bu vatana Türk dedik. her karışını şühedanın damla damla dökülen kanlarıyla bereketlendirdik. Köhne bir tahammülsüzlükle önümüzde hesap yapanların ışık diye ateşe koşanların eninde sonunda ateşte yandıklarını gördük. "

 

"Bölücülük sorununu örtbas etmeye kalkışan, beka mücadelesini küçümseyen kim varsa en az eli silahlı bir terörist kadar alçaktır."

 

"Kandil'e bir şafak vakti Türk'ün şanlı bayrağı dikilmeli, terör elebaşları mağaralara gömülmelidir"

"Bunların hüvviyetini biliyoruz. Hesaplayacağımız günleri de sayıyoruz. 10Şubat 2021'de Gara bölgesine yapılan harekât geçtiğimiz cumartesi günü tamamlanmıştı. Terör örgüt mensuplarını etkisiz hale getirmek sınır güvenliğimizi emniyete almak teröristler tarafından kaçırılan vatandaşlarımı ile ilgili istihbari bilgileri teyit etmekle birlikte gerekli müdahalede bulunmak maksadıyla Gara harekâtı planlanmıştır. Yapılan açıklamalardan çıkan sonuç da budur. Harekât süresince teröristlere ait mühimmat deposu tahrip edilmiştir. Çok sayıda terörist ihanetlerinin bedelini canıyla ödemiştir. uluslararası hukuktan doğan meşru haklarımız sonuna kadar kullanılmıştır. Dileğimiz teröristlerin peşinin bırakılmamasıdır. Kandil'e bir şafak vakti Türk'ün şanlı bayrağı dikilmeli, terör elebaşları mağaralara gömülmelidir. PKK'nın Irak Suriye artasında irtibat sahalarından biri olan Sincar'ın kısa süre içinde yerle bir edilmesi özellikle örgütün nefes aldığı Pes Mahur sınır kapısının da temizlenmesi artık hayat memat konusudur. Örgüt can çekiştikçe hiçbir canlının yapamayacağı iğrençliklere tevessül etmeye başlamıştır. Gara harekâtında bizleri derinden üzen şehadetler yaşanmıştır. Millet ve vatan bu kahraman şehitlerimize minnettardır.

 

"Ey şereften ve namustan bir haber hainler bu kadar mı alçaldınız!"

"Bu katliam yeryüzünde çok nadir görülen bir canavarlık örneğidir. Bir mıh gibi kazındığı milli hafızadan asla çıkmayacaktır. Suçsuz üstelik savunmasız insanlarımıza kurşun sıkmak terörizmin tarifi olmayan ilkel yüzünü tekraren teşhir etmiştir. Ey şereften ve namustan bir haber hainler bu kadar mı alçaldınız. Bu kadar mı insanlıkla aranızı açtınız. PKK-YPG'e kol kanat geren sözde insan hakları savunucuları şimdi ne diyeceksiniz? neyi anlatacaksınız? Gara'da akan kan alayınızı boğacak. O mağaradaki feryat figan sesleri alayınızı hüsrana uğratacak. Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesi ve sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır. Bu sefer ateş sadece düştüğünü yakmayacak, PKK'nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturulacaktır. O kurşunlar hepimize isabet etmiştir."

 

"Türkiye terörün insanlık dışı eylemleriyle 37 yıldır mücadele halindedir. Asker deme3diler polis demediler korucu demediler hepsine en küçük tereddüt etmeden kurşun sıktılar. Çocukları yetim bıraktılar. Şehirlerimizde canlı cansız bomba patlattılar. Yine şehirlerimizde çeteler kurup haraç toplamayı denediler. Arkasından insan hakları dediler özgürlük masalına sığındılar öyle bir noktaya gelinmiştir ki Türkiye'miz ne pahasına olursa olsun bölücülükle ve PKK ile yüzleşmek bu kanlı sayfayı açılmamak üzere kapatmak zorundadır. Devletimize bu mücadelede desteğimiz tamdır. Bu ülkeyi seveni severiz sevmeyene cehenneme kadar yolunuz var deriz. Artık bir kavşak noktasında karar arifesindeyiz. Cumhuriyetin 100. yılına terörü bitirmiş milli birlik ve kardeşlik bağlarını sağlamış şekilde ulaşmak zorundayız. Gara'da yaşanan barbarlık bir kırılma anıdır. Terörün ele başları birer birer sallandırılmazsa yüreklerimiz soğumayacak öfkemiz dinmeyecektir. Herkes tarafını ve tercihini yapmak mecburiyetidir. Bölücülüğe ve teröre sessiz kalarak her gün bir yerimizden mi koparılacağız.

 

"Dağda elde edilen stratejik ve mükayese üstünlüğü TBMM'de kaybetmeye eritmeye ne sabrımız en de tahammülümüz kalmıştır. Türk devletinin ekmeğini yiyip Hazine'sinden geçinip sonra da dönüp bu devletin varlığına diş bileyen, nifak saçan siyasi terör safralarının yakasından tutmak millet vekaletinin iffetini taşıyan her muhterem milletvekili için namus meseledir. Eğer onların demokrasi mücadelesi içinde olduğu iddia ediliyorsa bizim yaptığımız nedir? Onlar siyaset yapıyorsa bizim yaptığımıza ne denir? Bebek katiline sayın diyen milletvekilleri istemiyoruz, teröriste gerilla diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Terörist cenazelerine katılan hainlerine milletvekilleri haramdır. Yeter artık sabır taşı çatladı bıçak kemiğe dayandı. İp inceldiği kadar incelmiştir kopacağı varsa zaten kopacaktır. "

 

"HDP, PKK'nın ta kendisidir"

"HDP, PKK'nın ta kendisidir. Bu HDP'nin kapatılması için zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına ileri düzeyde zarardır."

 

Bahçeli, CHP ve Halk Tv'yi hedef aldı

"Sipariş haberciliğin önde gideni Halk TV'nin sosyal medyadan Gara ile ilgili yaptığı şu paylaşıma lütfen kulak veriniz. Bölücü terör örgütünün kaçırıp alı koyduğu vatan evlatlarına esir demek halkın ağzı değil husumetin ağzıdır. Halk Tv tıpkısının aynısıyla PKK tv'si haline gelmiştir. Ya CHP'ye ne demeli. Bu partinin yönetimine musallat olan HDP lobisini nasıl değerlendirmeli. Kılıçdaroğlu başta olmak üzere kes kopyala yapıştır olarak taziye mesajı  yayımlayan CHP'li yöneticilerin PKK'ya açıkça dosdoğru şekilde ismini zikrederek lanetlemediği anlaşılmıştır. PKK'yi afişe etmeden yalnızca terör örgütü sözleriyle kınamak kirli ve kurnaz bir taktiktir. Akıllarında ittifak ortaklarını rahatsız etmek istemiyorlar. Gara katliamcısı PKK'yı saklamak ne size ne de gayrimeşru dostunuza hiçbir şey kazandırmayacak, milletimizin gözünden daha da düşürecektir."

 

"HDP Kürt kökenli kardeşlerimin değil PKK'nın suç ortağıdır."

 

"Bu Anayasa Mahkemesi kime hizmet etmektedir? Yurt dışında yaşayan bir casusun ne hakkı vardır ki ihlal edilmiş olsun. Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa, Türkiye’nin egemenlik ve tarihsel haklarını çiğneyenlere ihlal gerekçesiyle destek vermeyi sürdürecekse, derhal kendini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin. Yeniden milli varlığımıza layık, adalet ve hukuk ölçülerimize müzahir bir yüksek mahkemeyi kurmasını Allah’ın izniyle başarırız, buna da muktediriz."

 

 

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

Berberoğlu’na Jet Fezleke

Berberoğlu’na Jet Fezleke

Tema Tasarım |