TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 24 Mart 2021

AKPARTİ'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi, "Türkiye için güven ve istikrar" sloganı ile başladı.   AKPARTİ, büyük kongrede…

AKPARTİ'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi, "Türkiye için güven ve istikrar" sloganı ile başladı.

 

AKPARTİ, büyük kongrede 2023’e hazırlık olarak ilan ettiği yeni dönemin kadrolarını belirleyecek. Ankara Spor Salonu’nda yapılan kongrede önemli değişimlere imza atılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrede yapacağı konuşma için geçen hafta “2023’ün manifestosu olacak” demişti.

 

 

 

Genel başkanvekili sayısı 2'ye çıkacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını belirtti.

 

Yazıcı, "Büyük bir partiyiz. MKYK üye sayısı 50'den 75'e çıktı. Yedek üye sayısı ise 25'ten 30'a çıkarıldı" dedi.

 

Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçildi

Kongrede, divan başkanı ve divan üyelikleri seçiminin liste yöntemine göre, birlikte ve aynı anda yapılması teklif edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından, divan başkanı ve üyeleri belirlendi. Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçildi.

 

"75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıdaki kalabalığa yaptığı konuşmada çeşitli illerden gelen partilileri selamlayarak, "Önümüzde 2023 var. 2023'e hazır mıyız?" dedi. 

 

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

 

''Saygıdeğer kardeşlerim, sizleri böyle anlamlı bir buluşmada özellikle de kar yağışının tüm mikropları temizli bir anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Biraz sonra 7. Olağan büyük kongremizi yapacağız. Şu ana kadar kurulduğumuzdan bu yana son olarak üye kayıtlarını istediğimde, üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye'yi dünyada böyle bir siyasi parti yok. Hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok.

 

Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu değil 75 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu'yla yola devam edeceğiz. Yedek diye bir ifade var o da 35 kişi, onlar da aynen 35 kişiyle beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi."

 

Erdoğan, AKP 7. Olağan Büyük Kongre konuşmasına 81 ile ayrı ayrı şiir okuyarak başladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongrede yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

 

"Sizlerin şahsında bu devletin büyümesi için gecesini gündüzüne katan herkesi selamlıyorum. Kendisi ve ülkesi için çalışan, üreten, vatan toprağının her karışını alın teriyle sulayan esnafımızı, çiftçimizi her meslekten kardeşimi selamlıyorum. Sizlerin şahsında hangi inançtan, kökenden olursa olsun bu ülkenin 84 milyon insanının hepsini selamlıyorum. Anadolu'yu vatan yapmak için yola çıktığımız günden beri istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimiz bugün de yurt için ve yurt dışında aynı mücadeleyi sürdüren kahramanlarımızı selamlıyorum.

 

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, hesap ve ceza gününün maliki Allah'a mahsustur. Yalnız sana ibadet eder, yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, sapmışların yoluna değil. Duamızı kabul buyur, elimizi boş çevirme Allah'ım. İnsanlığa, milletimize, ülkemize hizmet mücadelemizin yeni bir safhamızın ilk adımı olarak gördüğümüz bu kongremize de Rabb'imize niyazla başlıyoruz.

 

Bugüne kadar hangi mücadeleleri kazanmışsak bu inanç, azim sayesinde gerçekleştirdik. Bundan sonra da ter dökmeye, canımızı ortaya koymaya devam edeceğiz. Eksikten ve yanlıştan münezzih olan sadece Rabbimizdir. 

 

Sizlerle birlikte bir kez daha yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın muhasebesini milletimize arz etmek istiyoruz.

 

MHP'ye ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'ye Cumhur İttifakı çatısında bizimle birlikte yürüdükleri için şahsım ve partililerim adına şükranlarımız sunuyorum. Türkiye'yi önce 2023'e sonra da 2053 vizyonuna inşallah Cumhur İttifakı vizyonuyla kavuşturacağız.

 

Ekim 2003'teki ilk olağan kongremizde her şey Türkiye için, bu ışık hiç sönmeyecek diyerek yola çıkmıştık. Kasım 2006'daki ikinci olağan kongremizde Türkiye'nin partisi, Türkiye'nin lideri diyerek milletimizle kucaklaşmıştık. 3. olağan kongremizde biz birlikte Türkiyeyiz diyerek ülkemizi kucaklamıştık. Eylül 2012'deki 4. olağan kongremizi büyük millet büyük güç hedef 2023 diyerek taçlandırmıştık. 5. olağan kongremizde 2023 kararlılığımızı tekrar vurgulamıştık. 2018'deki 6. olağan kongremizi millet bir hedef bir diyerek gerçekleştirmiştik. Bugün de inandığın yolda yürü diyerek hazırlandığımız 7. Olağan Kongremizi Türkiye için güven ve istikrar azmiyle topluyoruz. Her büyük kongremizde vizyonumuzu daha ileri taşıdık, hedeflerimizi büyüttük.

 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |