TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SAĞLIK 4 Mart 2021

Prof Dr Müftüoğlu İnandırıcı Bulmadı

Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yeni normalleşme adımlarına ilişkin olarak, "Yeni strateji bu haliyle pek…

Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yeni normalleşme adımlarına ilişkin olarak, "Yeni strateji bu haliyle pek de inandırıcı görünmüyor, güven vermiyor" yorumunu yaptı. 


Müftüoğlu yazısında, "Günlük vaka sayılarındaki artış pandemi matematiğine aşina herkes için korkutucu. Ve tam da günlük rakamların 10 binleri geçtiği farklı bir dönemde salgında neticeyi derinden etkileyecek önemli kararlar aldık ve 'yerinde karar dönemi' diye tanımlanan farklı bir uygulamaya geçtik. Uygulamanın esasında, 'kademeli esnetme' yerine 'renklendirilmiş normalleşme' diyebileceğimiz farklı bir uygulama var. Enfeksiyon hastalıkları veya halk sağlığı uzmanı olmasam da süreci başından beri dikkatle izleyen, her aşamasında ilgili hocalarla yoğun bilgi alışverişinde bulunan 40 yıllık bir 'hekimlik tecrübesi'yle baktığımda bu yeni uygulamaya katıldığımı, yürekten bir “Evet, doğrusu yapıldı” diyebileceğimi söylemem çok güç. Üstelik itiraf edeyim, benim gibi düşünen uzmanların sayısı da oldukça fazla. Kısacası bu yeni uygulama, bu yeni strateji bu haliyle pek de inandırıcı görünmüyor, güven vermiyor." düşüncesini dile getirdi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

13 Aralık Koronavirüs Tablosu

13 Aralık Koronavirüs Tablosu

Tema Tasarım |