TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SAĞLIK 26 Ocak 2021

Çağla Şıkel Koronavirüs’e mi Yakalandı?

Snob Magazin'in özel haberine göre; Koronavirüs aşısı olan 42 yaşındaki Çağla Şıkel'in ve oğlu Uzay'ın Covid-19 testlerinin…

Snob Magazin'in özel haberine göre; Koronavirüs aşısı olan 42 yaşındaki Çağla Şıkel'in ve oğlu Uzay'ın Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı ileri sürüldü. FOX TV'de ekrana gelen 'Çağla ile Yeni Bir Gün' programının sunuculuğunu üstlenen Şıkel'in ilk etapta 15 gün programa çıkamayacağı belirtildi.

 

Şıkel, aşının ikinci dozunu bu hafta içerisinde olacaktı. Ünlü manken, aşı olduktan sonra, "3. faz gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum. Koronadan korkun, aşıdan değil" demişti.

 

"Aşı da olabilir plesebo da…"

Çağla Şıkel açıklamasında şunları söylemişti:

 

"Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm… Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan 'Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim. Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım. Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız."

 

ÇAĞLA ŞİKEL YALANLADI

 

Geçtiğimiz günlerde Coronavirus aşısı yaptıran manken ve sunucu Çağla Şıkel'in virüse yakalandığı iddia edildi.

 

Virüse yakalandığı için Fox TV'de yayınlanan 'Çağla ile Yeni Bir Gün' isimli programına 15 gün ara vereceği iddia edilen Çağla Şıkel, iddiaları yalanladı.

 

Testi negatif çıkan Çağla Şıkel, sonucu "Temaslı geçmişim olması ihtimaliyle test yaptırdık sonucum negatif. Kısa bir süre sonra yayındayız" notuyla paylaştı. 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |