TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa MEDYA 18 Haziran 2021

TRT Market Açtı, Oyuncak Satıyor

 Son günlerde iktidar propagandası yapmasıyla tartışılan TRT, şimdi de ‘TRT Market’ adı altında, yayınladığı dizilerdeki karakterlerin maketlerini…

 Son günlerde iktidar propagandası yapmasıyla tartışılan TRT, şimdi de ‘TRT Market’ adı altında, yayınladığı dizilerdeki karakterlerin maketlerini satmaya başladı.

 
Vergilerden aldığı kaynaklarla milyarlarca liralık bütçesi bulunan kamu kurumunun ticarete atılmasının ise yasal olmadığı yorumları yapıldı.
 
 
TRT Market adı altında açılan markette TRT markalı dizilerin, çizgi filmlerinin ürünleri, çocuk oyuncakları, giyim, ev tekstili, beslenme, aksesuar, kitap, kırtasiye, film, müzik, belgesel CD ve benzeri ürünler satılıyor.
 
OdaTV’de yer alan habere göre; TRT 1 ve TRT Çocuk’ta yayınlanan dizi ve çizgi film karakterlerinin lisanslı ürünleri de yine TRT Market’te satılıyor.
 
TRT Market’te Diriliş Ertuğrul Yüzüğü, Diriliş Ertuğrul Kılıcı kravat iğnesi, zarf açacağı, yüzükler, kupalar da satılıyor.
 
TRT Market’te aynı zamanda Algida, Malatya Pazarı, Torku, Arbella Makarna, LC Waikiki, Koton, Dekora gibi markalar da bulunuyor.

TRT Market’in hakkımızda bölümünde ise “TRT, lisans sektörüne yeni bir heyecan katmakta ve mevcut anlayışları geliştirmektedir” ifadeleri kullanılıyor.
 
Üstelik TRT Market’in onaylı resmi hesapları üzerinden de sosyal medyada satışlar gerçekleştiriliyor.
 
 
 
medyaspot
Tema Tasarım |