TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa MEDYA 31 Mart 2021

Gazetecilere Akreditasyona Göre Aşı!

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama çalışmaları sürerken, basın mensuplarının durumuyla ilgili bir iddia ileri sürüldü. Önce…

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama çalışmaları sürerken, basın mensuplarının durumuyla ilgili bir iddia ileri sürüldü. Önce Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) girebilen gazetecilerin, ardından sarı basın kartlıların aşılanacağı iddia edildi.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Türkiye'de süren aşılama çalışmalarıyla ilgili bir iddia ileri sürüldü.

 

T24 yazarı Gökçer Tahincioğlu'nun 'Gazetecilere 'aşı' için de akreditasyon şartı: Önce Cumhurbaşkanlığı ve TBMM'ye girebilen gazeteciler aşılanacak' başlıklı haberinde basın mensuplarına yönelik aşılama sürecinde 'akreditasyonun' öncelik olarak belirlendiği ileri sürüldü.

 

Aşının Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) girme hakkı olan ve akreditasyonlu gazetecilere öncelikli olarak yapılacağı iddia edildi. Ardından sarı basın kartı bulunan gazetecilere aşı yapılacağı belirtilen haberde, şu ifadelere yer verildi:

 

"Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde bazı gazete ve televizyonlarla iletişime geçerek liste istedi. Ancak bazı servislerden ve dergilerden liste talebinde bulunulmadı. Bazı gazete ve televizyonlardan ise liste istenilmedi.

İddiaya göre, gönderilen listelerde yer alan isimlerden öncelikle Cumhurbaşkanlığı akreditasyonu bulunanlara ve TBMM’de çalışma hakkı olanlara aşılama yapılacak. Sonrasında ise yeterli aşı bulunursa, diğer sarı basın kartı sahibi gazeteciler aşılanabilecek."

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

Veyis Ateş Suskunluğunu Bozdu!

Veyis Ateş Suskunluğunu Bozdu!

Tema Tasarım |