TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 14 Mart 2021

Servet Soylu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu (75) Gaziosmanpaşa…

Tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu (75) Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.


Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bakanlar, TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski TBMM başkanları İsmail Kahraman ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İyi Parti adına Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ankara Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok sayıda bürokrat ve Soylu ailesinin yakınları katıldı.


Servet Soylu için kılınan cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Servet Annemiz, şu anda bu millete, bu memlekete, bu vatana hizmet eden bir evladı da yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı, mutluluğu içerisinde. İnsanlar ölür, ancak onların geride bıraktıkları evlatlarının ve yaptığı hizmetleri kalıcı olur. Bu hizmetler kaldığı sürece hayırla yad edilirler. Servet annemiz de böyle evlatlar yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı içinde hakka yürüdü, yürüyor''  diye konuştu.


Erdoğan, Servet Soylu için cemaatle birlikte Fatiha okudu.


Çok yoğun katılımın olduğu Gaziosmanpaşa Merkez Camii’ndeki törenin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesinin tabutuna omuz vererek cenaze aracına kadar taşıdı.


Servet Soylu, Eyüp Sultan Mezarlığı’nda defnedildi.
Tema Tasarım |