TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 20 Mayıs 2021

Sedat Peker’den Hürriyet İtirafı

Kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların altıncısında,  Hürriyet gazetesine düzenlenen baskına değinen organize suç örgütü lideri Sedat…

Kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların altıncısında,  Hürriyet gazetesine düzenlenen baskına değinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, gazete binasını taşlayan grubun başında isim vermeden Abdurrahim Boynukalın'ın bulunduğunu belirterek, "Bastırtmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından birtakım arkadaşlar gidecek, onlar profesyoneller değiller, tamam dedim. Ben gönderdim. Savcılar ağır delil, ikrar, ben yaptım. Aydın Doğan yaşlı adam. Ben ölürüm çocuklarıma dert kalmasın. Senin oturduğun koltukta benim emeğim var. Namussuzsunuz ulan. Demirören, seni adım adım takip edeceğim." ifadelerini kullandı.


NE OLMUŞTU?


2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ATV'de yayınlanan söyleşisindeki bazı sözlerin hurriyet.com.tr'de veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı.


Saldırı sırasında konuşan AKP'li bir milletvekili, 1 Kasım seçimlerinden nasıl sonuç çıkarsa çıksın Erdoğan'ı başkan yaptıracaklarını, sonra da 'Allah'ın izniyle de, sadece Aydın Doğan medyasının değil, HDP, PKK, Gülen'in defolup gideceklerini' söylemişti.


Sosyal medyada AKP yanlısı trol hesapların çağrısıyla gece geç saatlerde meydana gelen saldırıda, Hürriyet'in haberine göre göstericiler, önce bahçe girişindeki bariyeri kırıp güvenliği aşarak binaya girmeye çalışmıştı.


Bina girişindeki camlar ve döner kapı taş ve soplarla kırılırken, saldırganların içeri girmeleri bina güvenliği tarafından güçlükle önlenmişti /medyaradar
medyaspot

Tema Tasarım |