TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 20 Haziran 2021

SBK Avusturya’da Tutuklandı

Sedat Peker'in videolarının ardından Türkiye'nin en çok konuştuğu isimlerden biri olan İş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da…

Sedat Peker'in videolarının ardından Türkiye'nin en çok konuştuğu isimlerden biri olan İş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da tutuklandığı iddia edildi.

ABC Gazetesinden Ali Isıyel ve Serkut Bozkurt'un haberine göre, ABD'deki 'kara para aklama' davasında hakkında arama kararı çıkarılan Korkmaz, ABD'nin talebiyle tutuklandı.


Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a konuşan avukatı Mehmet Demir de Korkmaz’ın, ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklandığını doğruladı. Yargı sürecinin Avusturya’da devam edeceğini belirten Demir, Türkiye’nin de iade talebi olduğunu söyledi.


Korkmaz'ın İsviçre'den Avusturya'ya bugün geçtiği ve avukatlarının ABD'ye iade sürecinde 'tutuksuz yargılama' talep edeceği öğrenildi. 


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan kara para aklama soruşturması kapsamında malvarlığına el konan Sezgin Baran Korkmaz, hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı alınmadan kısa süre önce yurtdışına kaçmıştı.

medyaspot

Tema Tasarım |