TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 24 Ocak 2021

Kadın Cinayetleri İçin Meclis’e Çağrı

 Eşitlik İçin Kadın Platformu'nun (EŞİK), "Günde en az 3 kadın öldürülüyor, bu artık bir cinskırım" başlığıyla başlattığı…

 Eşitlik İçin Kadın Platformu'nun (EŞİK), "Günde en az 3 kadın öldürülüyor, bu artık bir cinskırım" başlığıyla başlattığı kampanyaya, ünlülerden de destek geldi.

 
Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) bir kampanya başlatarak kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için  “Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir #cinskırım” ifadeleriyle Meclis’i göreve çağırdı. Platformun çağrısına destek olan Zuhal Olcay, Ahmet Ümit, Hande Doğandemir, Ercan Kesal ve Meltem Cumbul, "İstanbul Sözleşmesi uygulansın, Meclis kadın cinayetlerini önlemek için özel gündemle toplansın" dedi.
 
Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Bu konuda sözü olan herkesi de bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz. Sesimize ses olun, hep birlikte sesimizi Meclis’e duyuralım ve cinskırımı durdurmak için harekete geçelim. Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir #cinskırım Meclis kadın cinayetlerini önlemek için özel gündemle toplansın #MeclisGöreve.
 
Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir cinskırım. Kadın cinayetlerini, cinskırımı, kadına şiddeti önlemek için #MeclisGöreve diyoruz, herkesi sesimize ses olmaya çağırıyoruz. Sesimizi Meclis’e duyuralım, cinskırımı birlikte durduralım"
Tema Tasarım |