TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 30 Mayıs 2021

İmam, Müezzini Öldüresiye Dövdü!

Amasya Bayazid Paşa Cami imamı B.Savaş, aynı camide müezzin olarak çalışan Y. S.Albayrak’ı cami içinde öldüresiye darp…

Amasya Bayazid Paşa Cami imamı B.Savaş, aynı camide müezzin olarak çalışan Y. S.Albayrak’ı cami içinde öldüresiye darp etti. Geçen hafta sabah namazı sonrasında gerçekleşen olay sonrası kafasına 10 dikiş atılan Albayrak’a 10 gün rapor verildi.


Cumhuriyet'ten Mehmet Menekşe'nin haberine göre, imam Savaş’ın Büyükağa medresesinde hafızlık yaptığı, Ziye Camii’nden Amasya merkezde bulunan Bayazid Paşa Cami’ne sürgün geldiği belirtildi.


 

İmamın camide durmadığı, özel işleriyle ilgilendiği ve kavganın da bu yüzden çıktığı iddia edildi.


Darp edilen müezzin, imam hakkında şikâyetçi oldu. Müezzini öldüresiye darp eden ve Diyanet TV’de “Gençlerle camide” isimli programa da konuk olarak katıldığı belirtilen imam Savaş hakkında adli ve idari soruşturma açıldı.


Olay ise Amasya Valiliği’ne M.Ş. ismiyle gönderilen “ihbar” e-postasının sosyal medyada yer alması ile ortaya çıktı.


İhbarda olayın müftülük tarafından örtbas edilmeye çalışıldığı belirtilerek “Savaş’ın AK Parti teşkilatı ile arası çok iyiymiş. Maalesef herkes bunu bildiği için konuyu kapatmaya çalışıyor. Caminin güvenlik kameralarından da anlaşılacağı gibi B. Savaş, imam hatiplik görevinden çok özel işleriyle uğraşmaktadır. Cami cemaati de bundan çok şikâyetçidir. Çoğu zaman izin almadan görevini terk etmektedir. Müftülük de buna göz yummaktadır. Lütfen bu olay da daha öncekiler gibi üstü kapatılmasın” ifadeleri kullanıldı.medyaspot

Tema Tasarım |