TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 17 Şubat 2021

Bir süredir yürüttüğümüz harekâtlarımızı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bir süredir yürüttüğümüz ve önemli mesafe…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bir süredir yürüttüğümüz ve önemli mesafe aldığımız harekâtlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hayri Gür Kapalı Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Trabzon 7. Olağan İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, vatandaşların Perşembe günü idrak edilecek Regaip Kandili'ni tebrik ederek mübarek günlerin hürmetine Allah'tan Şaban ve Ramazan aylarına hayırla ulaştırmasını diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize ve Trabzon ziyaretlerinde hem sıla-i rahim yaptığını hem de hemşerileriyle hasret giderdiğini belirtti.

 

“TERÖRİSTLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

 

Birkaç gündür şehitlerin acısıyla yüreklerinin buruk olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişi çocuk, kadın, yaşlı, her kesimden sivil katliamlarıyla dolu, son olarak da silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu son hadise Türkiye’nin PKK ile mücadele için Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’de yürüttüğü harekâtların sınırlarımızın emniyeti, millî güvenliğimizin, vatandaşlarımızın huzuru, geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatladı. Yine bu hadise, PKK terörüne karşı içeride ve dışarıda samimiyetsiz duruş sergileyen, örgüt ve uzantılarıyla merdiven altı iş birliği hâlinde olan herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi. PKK’ya PKK diyemeyen, teröre terör diyemeyen, katliama katliam diyemeyen, kafalarındaki sinsi oyunları, kurdukları hain tuzakları, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan güruhun foyası ortaya döküldü” değerlendirmesinde bulundu.

 

“Terör örgütünü destekleyenlerin riyakârlıkları öfkemizi kabartırken, aynı zamanda attığımız adımların, yaptığımız harekâtların, izlediğimiz politikaların doğruluğunu da teyit ediyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi güvenlik ve refahları için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyenlerin tutarsızlıklarının bu tür durumlarda çok daha açık bir şekilde kendini belli ettiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 masumun infazı hadisesinde gelen birkaç cılız ses dışında Türkiye’nin yanında kimseyi göremediklerini dile getirerek, “Ey Batı, neredesiniz, niye sesiniz çıkmıyor, neden sustunuz? Sizde böyle bir şey olduğu zaman yaygaralarınızdan geçilmiyor. 15 Temmuz hadisesi oldu sesiniz çıkmadı, şimdi bu hadise yine sesiniz çıkmıyor. Sesiniz çıksa da çıkmasa da biz görevimizi biliyoruz, bu teröristlere Allah’ın izniyle bu ülkede fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

“GÜVENLİ HÂLE GETİRDİĞİMİZ YERLERDE NE KADAR GEREKİYORSA O KADAR KALACAĞIZ”

 

Mehmetçiğin, jandarmanın, güvenlik korucularının teröristlerin inlerine girdiğini, girmeye de devam edeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan acıların milleti birbirine daha yaklaştırdığını, bağlarını sıklaştırdığını vurguladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gara’nın önemli ve sıkıntılı bir bölge olduğunun altını çizerek, “Ve Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti. Bir süredir yürüttüğümüz ve önemli mesafe aldığımız harekâtlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu sabah CHP ve İYİ Parti’yi ziyaret ederek bilgilendirme yaptığını belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Cumhur İttifakımızın bir kanadı Sayın Devlet Bahçeli’yse zaten Meclis’te biz sizi dinleyeceğiz biz size inandık, güvendik, biliyoruz dolayısıyla, bize gelmenize gerek yok dedi ve şu anda yola devam ediyoruz” dedi.

 

Cumhur İttifakı olarak dayanışmalarının farklı olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Birbirimize inanıyoruz, güveniyoruz, dayanışma içindeyiz ve Allah’ın izniyle bu dayanışma kendini zaten bütün arazide de, vatan sathında da gösteriyor. Teröristlerin bize gelmesini beklemeyecek, biz gidip inlerinde onların başını ezeceğiz. Sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde kahraman askerlerimizle, içeride jandarmamızla, polisimizle, güvenlik korucularımızla teröristlere nefes aldırmayacağız. Sadece bununla da kalmayacağız, bir daha benzer saldırılara uğramamak için de güvenli hâle getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.”

 

“MÜCADELESİZ GEÇMİŞ TEK BİR GÜNÜMÜZ BİLE YOKTUR”

 

Türk milletinin bu coğrafyadaki istiklal ve istikbal davasının Anadolu’yu yurt hâline getirmeye başlamasından beri sürdüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu akşam Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde UNESCO 2021 Yunus Emre Yılı ve Dünya Dili Türkçe programımız var. Yunus’un 700. vefat yıl dönümü vesilesiyle düzenlediğimiz bu program vesilesiyle yaşadığımız toprakları fetihle ve gönül kazanmayla nasıl vatan hâline getirdiğimizi bir kez daha hatırlayacağız” diye konuştu.

 

“Dünyanın en gözde coğrafyasında hüküm süren bir millet olarak mücadelesiz geçmiş tek bir günümüz bile yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem coğrafi olarak mirasçısı olduğumuz medeniyetlerin zenginliğine sahip çıkmak hem kendi kadim medeniyetimizi yeniden yükseltmek için daha çok çalışmak mecburiyetinde olduğumuzu biliyoruz” ifadesini kullandı.

 

“YAPTIĞIMIZ HİZMETLERDEN ÜLKEMİZİN HER KARIŞ TOPRAĞI İSTİFADE ETMİŞTİR”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 18 yılda Türkiye’ye Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların katbekat fazlası yatırımı, hizmeti, eseri kazandırdıklarını vurgulayarak vatan toprakları üzerinde yaşayan her bir vatandaşın refahını, güvenliğini, huzurunu güçlendirecek adımları attıklarını kaydetti.

 

Türkiye’yi asırlara sâri kalkınma ve demokrasi mücadelesinde en ileri seviyeye çıkarttıklarını, şimdi önlerinde 2023 hedefleri bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Türkiye’yi bu hedeflerle buluşturarak gençlerimize 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir ülke bırakacağız. Yaptığımız hizmetlerden ülkemizin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her karış toprağı istifade etmiştir” sözlerine yer verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 18 yılda Trabzon’a 35 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını belirterek kente; eğitim, yükseköğrenim, spor, sosyal yardım, sağlık, toplu konut, ulaştırma, içme suyu, raylı sistemler, tarım, altyapı, doğal gaz, enerji ve belediyecilik alanlarında yapılan yatırımları anlattı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki dönem hem bakanlıklarımız, hem belediyelerimiz şehrimize çok daha büyük hizmetler kazandırmayı sürdürecektir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik ederek sözlerini tamamladı.

 

 

 

tccb.gov.tr

Tema Tasarım |