TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 4 Nisan 2021

Bahçeli’den 103 Amirale Sert Sözler

Emekli amirallerin gece yarısı sosyal medya üzerinden yayınladıkları bildiriye karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert tepki…

Emekli amirallerin gece yarısı sosyal medya üzerinden yayınladıkları bildiriye karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert tepki gösterdi. Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 103 emekli amiralin bildirisine karşılık önlemler alınması gerektiğini belirterek "Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir." dedi.

 

Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada bildiriyi 'antidemokratik, tehditvari ve vesayetçi' olarak niteledi. Bahçeli, MHP'nin lanetlediğini de vurgulayarak şu açıklamada bulundu:

 

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

 

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

 

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

 

 

 

medyaspot

İlginizi çekebilir

Demokrasimize sahip çıkarak

Demokrasimize sahip çıkarak

Tema Tasarım |