TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 14 Temmuz 2021

AGD Başkanı Adnan Fişenk’den 15 Temmuz Mesajı

 Avrupa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Fişenk mesajında; Ülkemizin yetiştirmiş olduğu biz Gazeteciler olarak, her zaman…

 Avrupa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Fişenk mesajında; Ülkemizin yetiştirmiş olduğu biz Gazeteciler olarak, her zaman demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız, Ülkemizin Gazetecileri olarak, Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesini şiar edinen bizler, Ülkemizde demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de bu ülkenin Gazetecileri olarak varız.

Demokrasi varsa hepimiz varız” dedi.

 
Fişenk mesajında şunları ifade etti :
 
15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin işgaline yönelik, istiklaline ve istikbaline yapılan bu hain darbe girişiminin
5. yıldönümündeyiz.
 
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan (FETÖ) Fetullahçı Terör Örgütünün vahim darbe girişimi Türkiye’de demokrasiyi askıya almayı, ülkeyi boyunduruk altına ve karanlık bir tünele sokmayı hedefliyordu.
 
Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden, ülkemizi emperyalizmin kucağına ve işgale atacak hain ve alçakça bir saldırıyı milletimizin dirayetiyle red ederek geri püskürtmüştür.
 
Bu meyanda Medya mensubu ve Gazeteciler olarak, Ülkenin heryerinde, bombaların, silahların gölgesinde toplumu bilgilendirme görevini eksiksiz yerine getirmeye çalıştı, ayrıca vatandaşımızı darbe girişiminin ülkemizi karanlık bir çıkmaza sürükleyeceğinin bilgisini aktararak yaratılmak istenen kaos ortamını engelleyerek Demokrasiye, halkın bilgi edinme hakkına ve basın özgürlüğüne sahip çıktı.
 
Koşullar nasıl olursa olsun Basın mensuplarının kamu adına yapmış oldukları hizmet, Bu Kanlı darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar kamuoyuna gösterdi ki, darbeler ve demokrasi dışı girişimleri engellemenin en temel yolu basın ve ifade özgürlüğünün önemini birkez daha gözler önüne sermiştir.
 
Bu bağlamda Avrupa Gazeteciler Derneği olarak herzaman ki gibi Demokrasi olmazsa olmazımızdır, düsturu ile seçilmişlerimizin ve Ülkemizin demokrasisinin her zaman yanındayız.

Seçilmişlerimize, demokrasimize, Türk Milletine ve İnsanlığa karşı yapılan bu hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

 
Bu uğurda canlarını gözlerini kırpmadan esirgemeyen şehitlerimize Allah'dan rahmet, Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır.

Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.
 
 
Avrupa Gazeteciler Derneği 
 
 
 
  
 
 
Tema Tasarım |