TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Ekonomi 1 Ocak 2021

İÇGİAF BAŞKANI SEMİZ

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Başkanı Fatma Semiz, tüm dünyada büyük sıkıntılar yaratan, aynı zamanda ülke…

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Başkanı Fatma Semiz, tüm dünyada büyük sıkıntılar yaratan, aynı zamanda ülke ekonomilerini sekteye uğratan koronavirüs pandemisinin yarattığı sorunların çözümünün üretim olduğunu söyledi. 

Birlik ve beraberlik içinde bu sıkıntılı sürecin atlatılacağına inandıklarını dile getiren Semiz, pandemiyle birlikte dünyanın değiştiğini ve bu değişime ayak uydurmak zorunda olduklarını kaydetti. Koronavirüs nedeniyle küresel çapta yaşanan ekonomik daralmadan Türkiye’nin en az etkilendiğini bildiren Semiz, uygulanan ekonomi programları ve teşvik paketleriyle sektöre destek olunduğuna dikkat çekti. 

2021 yılında katma değerli üretim ve ihracata önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Semiz, yeni yılın Türkiye için fırsat olduğunu kaydetti. 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlendiğini söyleyen Semiz, iş dünyasının sabırla hareket etmesi ve üretmenin formülünü bulması gerektiğine değindi. 

Güçlü üretimin güçlü ekonomi olduğuna işaret eden Semiz, ülkenin büyük bir potansiyeli barındırdığını kaydetti. Koronavirüsle mücadele başarılı bir örnek sergileyen Türkiye’nin aşılama ve ilaç çalışmalarıyla birlikte 2020 yılındaki kayıplarını yeni yılda telafi edeceğine inandıklarını söyleyen Semiz, yeni yılda herkese sağlık ve mutluluk diledi. 

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

 

Tema Tasarım |