TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 1 Mart 2021

Trump Hatfalar Sonra İlk Kez Konuştu

6 hafta boyunca ilk kez bu kadar net mesajlar veren Trump, 2020’deki seçimlere hile karıştığı iddialarını da…

6 hafta boyunca ilk kez bu kadar net mesajlar veren Trump, 2020’deki seçimlere hile karıştığı iddialarını da yineleyerek gelecek seçimlere aday olabileceğinin sinyalini verdi.


Florida, Orlando’daki Muhafazakar Siyasi Hareket Konferansı’na katılan Trump, Cumhuriyetçilerin tekrar bir araya gelmesi gerektiği çağrısını yaparak 2022’deki Temsilciler Meclisi ve Senato seçimlerine hazırlanılması gerektiğini söyledi.


2024’E GÖZ KIRPTI


Trump, “Sizin desteğinizle Temsilciler Meclisi’ni alacağız, Senato’yu alacağız ve tekrar bir Cumhuriyetçi başkanı Beyaz Saray’a götüreceğiz” dedi. Trump daha sonra gülerek, “Ben de bu kişinin kim olacağını merak ediyorum, kim kim kim olacak, çok merak ediyorum” yorumunu yaptı.


ABD medyası, Trump’ın 2024 seçimlerine bu açıklamalarıyla göz kırptığı yorumunu yaparken, Trump bazı Cumhuriyetçi siyasetçilere de ateş püskürdü.


İSİM VERİP HEDEF GÖSTERDİ


Trump, “Senatörler Mitt Romney, Pat Toomey ve Temsilciler Meclisi’ndeki Liz Cheney ve Adam Kinzinger’ı partiden atın, onun yerine diğer adaylara oy verin” dedi. Bu isimler Ocak ayında yaşanan kanlı Kongre baskını sonrasında Trump’ı suçlamış ve ona karşı cephe almıştı.


Trump, “Biz yeni bir parti kurmuyoruz. Bizim Cumhuriyetçi Partimiz var. Bu parti daha birlik içinde olacak ve öncekinden daha kuvvetli olacak. Yeni bir parti kurmuyorum” dedi.
medyaspot

İlginizi çekebilir

Biden’dan

Biden’dan

Tema Tasarım |