TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 20 Mart 2021

Putin’den Biden’e Calı Yayın Daveti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden’ı halka açık canlı yayında görüşmeye davet etti. Putin’in…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden’ı halka açık canlı yayında görüşmeye davet etti.


Putin’in daveti, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından, sosyal medya hesabından da duyuruldu.


Putin, bu konuşmayı gecikmeksizin, yarın veya Pazartesi günü yapabileceklerini, bu konuda gerekli girişim için Dışişleri Bakanlığına direktif vereceğini belirtti. Putin, Rusya’nın Rossiya24 TV kanalına yaptığı açıklamada, görüşmeyi hafta sonunda yapamayacağını, biraz dinlenmek istediğini söyledi.


Putin, “Gecikmeksizin yapabileceğimiz doğrudan, açık bir tartışma. Bana öyle geliyor ki bu Rusya ve  ABD halkları ve diğer birçok ülke için de ilgi çekici olurdu” dedi. 


Başkan Biden’ın girişimi ile kendisiyle daha önce bir görüşme yaptıklarını belirten Putin,  “Bu kez ben girişimde bulunuyorum ama daha önceki gibi alışageldik bir görüşme olmasın. Halka açık, online olması koşuluyla” dedi. Putin, Joe Biden ile bu görüşmede ikili ilişkiler, stratejik istikrar, bölgesel çatışmaların çözümü ve insanlığın karşı karşıya olduğu diğer sorunları konuşabileceklerini ifade etti.


Biden, ABC televizyonu ile söyleşisinde “Putin’in katil olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna, “evet” yanıtını vermişti. Putin, bugün daha önceki bir açıklamasında bu ithamı yanıtlayarak, “Siz kimseniz, karşınızdakinin de öyle olduğunu düşünürsünüz. Kendisine sağlık diliyorum. Ama bu bir şaka değil, gerçekten sağlık diliyorum” karşılığını vermişti.
medyaspot

Tema Tasarım |