TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 27 Haziran 2021

İngiliz Bakandan Şaşırtan Özür!

İngiltere'de evli ve çocuklu Sağlık Bakanı Matt Hancock, bir yardımcısıyla öpüştüğü fotoğrafların bir gazetede yayınlanmasının ardından sosyal…

İngiltere'de evli ve çocuklu Sağlık Bakanı Matt Hancock, bir yardımcısıyla öpüştüğü fotoğrafların bir gazetede yayınlanmasının ardından sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğini itiraf etti ve özür diledi.


 


İşçi Partisi, Başbakan'ı Bay Hancock'u görevden almaya çağırdı ve pozisyonunu "savunulmaz" olarak nitelendirdi. Ancak Downing Street, Boris Johnson'ın Hancock'un özrünü kabul ettiğini ve "konunun kapandığını düşündüğünü" söyledi.


Başbakan'ın Bay Hancock'a "tam güveninin" olup olmadığı sorulduğunda, Başbakan'ın sözcüsü, "Evet" yanıtını verdi.


Sun , her ikisi de evli ve çocuklu olan Hancock ve Coladangelo'nun fotoğraflarının 6 Mayıs'ta Sağlık Bakanlığı'nda çekildiğini bildirdi.


Gazete, Sağlık Bakanı'nın Oxford Üniversitesi'ndeki günlerinden tanıdığı ve geçen yıl yardımcısı olarak atadığı Coladangelo ile evlilik dışı bir ilişki yaşadığını bildirmişti.


42 yaşındaki üç çocuk babası Hancock yaptığı açıklamada, "Bu koşullarda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum. İnsanları hayal kırıklığına uğrattım ve çok üzgünüm. Ülkeyi bu salgından çıkarmak için çalışmaya odaklanmaya devam ediyorum ve bu kişisel meselede ailemin mahremiyeti için minnettar olurum" dedi.
medyaspot

İlginizi çekebilir

Fransa Yeniden Kapanıyor

Fransa Yeniden Kapanıyor

Tema Tasarım |