TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa DÜNYA 10 Ocak 2021

Endonezya’da Düşen Uçağa Ulaşıldı

Endonezya’da dün 62 yolcu ve mürettebatıyla kalkıştan çok kısa bir süre sonra düşen Sriwijaya Air’e ait yolcu…

Endonezya’da dün 62 yolcu ve mürettebatıyla kalkıştan çok kısa bir süre sonra düşen Sriwijaya Air’e ait yolcu uçağına ulaşıldı…

 

Başkent Cakarta’nın açıklarında denize düşen Boeing 737-500 tipi uçağa ulaşıldığını açıklayan yetkililer uçaktan cansız bedenlerin çıkarıldığını duyurdu.

 

Pontianak kentine gitmek üzere havalanan uçak kalkıştan sadece 4 dakika sonra radardan kaybolmuş ve düşmüştü. 2018 yılında 189 yolcu taşıyan Lion Air’e ait uçağın düşmesinden beri en büyük uçak kazası olarak kayıtlara geçen olayla ilgili açıklama yapan yetkililer donanmanın ve balıkçıların arama kurtarma çalışmalarına katkı yaptığını duyurdu.

 

FIRTINA UYARISI YAPILDI

 

Arama ekipleri uçağın yakıt tankının parçalarına, lastik parçalarına ve insanların cansız bedenlerine ulaşıldığını açıkladı. Araştırmayı yürüten POLAIR’in direktörü Muhammed Yasin, “Odaklandığımız nokta Laki ve Lancang adaları. Buralarda denizin derinliği 20-23 metre. Su altında çalışmalar sürüyor” açıklamasını yaptı.

 

 

Uçağın enkazından çıkarılan bazı cesetlerin morga gönderildiği ve kimlik tespiti yapılma başlandığı açıklandı.

 

Fakat meteoroloji, bölgede sağanak yağış ve fırtına uyarısı yaptı. Bu durum bölgedeki arama-kurtarma çalışmalarını sekteye uğratacak.

 

ENDONEZYA’DA DURUM KÖTÜ

 

2003 yılında Cakarta’da kurulan Sriwijaya Airlines ağırlıklı olarak iç hat uçuşlarını gerçekleştiriyor. Bütçe dostu fiyat politikasıyla tanınan şirket bu zamana kadar dört kaza geçirdi ve bu kazalarda hiç can kaybı yaşanmadı.

 

 

Yetkililer arama kurtarma çalışmalarına balıkçıların da destek verdiğini duyurdu.

 

 

2007 yılında Avrupa Birliği Endonezyalı havayolu şirketlerinin çok sık kaza yapmasından dolayı bu şirketleri yasaklamıştı. Fakat bu yasaklar bazı görüşmeler ve düzeltmeler sonrasında 2018 yılında tamamen kaldırılmıştı.

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |