TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ 20 Ocak 2021

YAVRU KÖPEKLERE SICAK YUVA

Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, 8 yavruyu bulundukları yerden alıp Altındağ Belediyesi Hayvan Barınağı’nda koruma…

Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, 8 yavruyu bulundukları yerden alıp Altındağ Belediyesi Hayvan Barınağı’nda koruma altına aldı.

8 minik köpek yavrusu artık Altındağ Belediyesi’ne emanet… Soğuk nedeniyle ölmek üzereyken bulunan minik köpekler, Altındağ Belediyesi sayesinde hayata tutundu. Altındağlı vatandaşlardan gelen ihbar üzerine, Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan yavru köpekler, sıcak yuvalarına kavuştu.  Minik köpek yavrularının, gelen ihbar üzerine ekipler tarafından alındığında çok üşümüş ve aç olduklarını belirten Başkan Balcı "Minik yavrular çok küçüktü, çok üşümüşlerdi ve çok açlardı. Ekiplerimiz hemen yavruları alıp sıcak ve konforlu barınağımıza getirdi. Burada ilk muayeneleri yapıldı, karınları doyuruldu.  Barınağımızın maskotları oldular adeta… ” dedi.

 

BİRAZ İLGİ, BİRAZ SEVGİ

 

Hayvan sevmenin dünyayı güzelleştiren, kalplere merhamet aşılayan bir duygu olduğunu belirten Başkan Asım Balcı, "Bu soğuk havalarda, Altındağ'da herkes kapısının önüne bir tas su, birazcık mama koyabilirse, can dostlarımız için çok büyük bir iyilik yapmış olacaktır. Bu konuda destek veren herkesten Allah razı olsun. Altındağ Belediyesi olarak bizler ilçenin çeşitli noktalarına can dostlarımız için mama ve su koymaya devam edeceğiz. Bize ihtiyaç duyan herkesin de daima yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

Haber Kaynağı : Altındağ Belediyesi

Tema Tasarım |