TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ 2 Şubat 2021

KÜTÜPHANELERE BÜYÜK İLGİ

Altındağ Belediyesi tarafından hizmete açılan mahalle kütüphanelerinden 1 yılda 60 bin öğrenci faydalandı.    Altındağlı vatandaşlar kütüphanelere…

Altındağ Belediyesi tarafından hizmete açılan mahalle kütüphanelerinden 1 yılda 60 bin öğrenci faydalandı. 

 

Altındağlı vatandaşlar kütüphanelere koştu. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı tarafından hayata geçirilen mahalle kütüphaneleri, binlerce öğrenciyi ağırladı. Ali Ersoy ve Karapürçek mahalle kütüphanelerinden 1 yılda 60 bin öğrencinin faydalandığını söyleyen Başkan Asım Balcı, “Yakın zamanda hizmete başlayan Yıldıztepe ve Gültepe kütüphaneleri de mahalle sakinlerimizden büyük ilgi gördü. Bu 2 kütüphanenin kullanıcılarını da dahil ettiğimizde, bu sayının çok kısa sürede 100 bini geçeceğine inanıyorum. Bunun yanında 5 yeni kütüphanemizin de yapımı sürüyor.” dedi. 

 

İLGİ ÇOK BÜYÜK 

 

Kütüphanelere gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Başkan Balcı "Kütüphanelerin bu kadar ilgi görmesi, gençlerimizin ders kitaplarını alarak kütüphanelere akın etmesi, çocuklarımızın kitap okumak için kütüphanelere koşması gerçekten çok güzel… 1 yılda 60 bin öğrenci geleceğe, hedeflerine bu kütüphaneler aracılığıyla hazırlanmış, burada dinlenmiş, okumuş, öğrenmiş. Gerçekten çok seviniyoruz. Altındağlı kardeşlerimizin ilgisini gördükçe, yeni kütüphaneler yapmak için motive oluyoruz” dedi.

 

YENİ KÜTÜPHANELER YOLDA 

 

Başkan Asım Balcı, "Altındağlı hemşehrilerimiz, gençlerimiz, öğrenci kardeşlerimiz için daha fazla kütüphane yapacağız inşallah… Görüyoruz ki, kütüphaneler önemli bir ihtiyaç… Her gittiğimiz ortamda öğrenci kardeşlerimiz hem ders çalışabilecekleri hem de rahat rahat kitap okuyup, araştırma yapabilecekleri mekanlar istiyorlar. Biz de onlar için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Altındağ'ın her mahallesine kütüphane yapacak, öğrencilerimize çok daha uygun koşullar sunacağız. Onlar yeter ki okusun, derslerine çalışsın. Biz daima yanlarındayız…" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

Haber Kaynağı : Altındağ Belediyesi

Tema Tasarım |