TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa BELEDİYE HABERLERİ 24 Ocak 2021

CAN DOSTLARIN SICAK YUVASI

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ ilçe sınırları içerisinde, sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığının altını çizdi….

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ ilçe sınırları içerisinde, sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığının altını çizdi. Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için yerel yönetimlere çok önemli görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Balcı “Altındağ Belediyesi olarak biz görevimizi özenle yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda çok duyarlı ve çok özenliyiz. Sahipsiz sokak hayvanlarını bulundukları yerden özenle alıyor, tedavi ve kısırlaştırma süreçlerini tamamlıyor ve tekrar yaşam alanlarına geri bırakıyoruz. Ayrıca, tam donanımlı ve modern hayvan barınağımız sayesinde onlara sıcacık bir yuva imkanı sunuyoruz.  Her konuda hayvanseverlerle yakın ilişki ve iş birliği içerisindeyiz” dedi.

 

 

 

“1 YILDA 800 SOKAK HAYVANINI KISIRLAŞTIRDIK”

 

Başkan Balcı hayvan barınağında yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

 

“Barınağımız 10 dönüm arazi üzerine kurulu, tam donanımlı ve modern bir yer… Barınakta 150 hayvan kapasitemiz var. Uzman ve hayvansever personellerimiz, burada korumamız altında olan can dostlarımıza sevgi ve şefkatle bakıyor. 1 yılda 800 sokak hayvanını kısırlaştırıp, aşılarını yapıp, kulalarına küpelerini takıp, alındıkları noktalara geri bıraktık. 350 hasta ve yardıma muhtaç sokak hayvanına sahip çıktık, tedavilerini gerçekleştirdik, sağlıklarına kavuşturduk. Bu hayvanlardan 110 tanesini kendilerine sevgiyle bakacak kişilere sahiplendirdik” dedi.

 

 

 

60 NOKTADA BESLEME

 

Ayrıca Altındağ’ın belirli noktalarında hayvan besleme alanları oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Balcı “Altındağ'da her gün 60 noktada düzenli olarak besleme yapıyoruz. Özellikle daha ıssız noktalarda, havaların soğuk olduğu, kış şartlarının yoğun olduğu durumlarda besleme miktarlarımızı artırıyoruz. Can dostlarımıza feda olsun…” ifadelerini kullandı.

 

 

 

BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ…

 

Sokaklarda yaşayan hayvanlara karşı biraz daha duyarlı yaklaşılması gerektiğini ifade eden Başkan Balcı, Altındağlı vatandaşlardan da bu konuda hassasiyet istedi. Başkan Balcı “Vatandaşlarımızla işbirliğini çok önemsiyoruz. Onlardan gelen her türlü ihbarı dikkate alıyoruz. Vatandaşlarımız yakın çevrelerinde yardıma muhtaç, hasta, sakat ya da yeni doğmuş bir sokak hayvanını bize bildirebilirler. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

Haber Kaynağı : Altındağ Belediyesi

Tema Tasarım |