TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SİYASET 10 Aralık 2020

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan

SİYASETE COVİD-19 ÇÖZÜMÜ: ZOOM    CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, covid-19 küresel salgınının son haftalardaki artış hızını…

SİYASETE COVİD-19 ÇÖZÜMÜ: ZOOM 

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, covid-19 küresel salgınının son haftalardaki artış hızını dikkate alarak örgüt ziyaretlerini Zoom’a taşıdı. Özgür Ceylan, Biga ilçe örgütüyle başladığı Zoom toplantılarına Ayvacık ilçe ve Çanakkale il yönetimi ile devam ettiğini söyledi. Zoom üzerinden ilçe örgütleri ile ayrı ayrı buluşmayı hedeflediğini ifade eden Özgür Ceylan, “Covid-19 küresel salgınında son haftalarda görülen vaka artışı tedbirleri arttırmamızı bir zorunluluk haline getirdi. Ancak küresel salgın, ülkenin içinde bulunduğu ve adeta her geçen dakika derinleşen ekonomik kriz, işsizlik ve yoksulluk, bizim ve CHP örgütlerinin politika üretmesinin önünde engel olamaz. Olmamalı” diye konuştu. 

Özgür Ceylan, CHP Çanakkale il örgütü ile Zoom üzerinden gerçekleştirdiği toplantının ardından yaptığı açıklamada küresel salgının neden olduğu kısıtlamaların siyaset yapmanın önünde engel olamayacağını söyledi. CHP’nin iktidara yürüdüğü bu dönemde, örgütü ile politika üretmeye devam ettiğini söyleyen Özgür Ceylan, “Çiftçi üretimden el çekerken, küçük esnaf dükkânına kilit vururken, KOBİ’ler birer birer kapanırken, yüzbinlerce genç işsizlik ve açlıkla boğuşurken ve iktidarın küresel salgını ileri sürerek aldığı tedbirler, bu sorunların derinleşmesine neden olurken bizim durmamız mümkün değil” dedi. Özgür Ceylan küresel salgın nedeniyle parti örgütü ile teması kesmemek için Zoom’u kullanmaya karar verdiğini belirtirken, “Kabul etmek zorunda olduğumuz bir gerçek var. Küresel salgın nedeniyle sokağa inmemiz eskisi kadar kolay olmuyor. Ancak sokağın nabzını, halkımızın beklentilerini, sıkıntılarını Meclis’e taşımak da en temel görevimiz. Bu noktada en büyük desteğimiz şüphesiz ki örgütümüz” dedi. 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Zoom üzerinden ilk toplantıyı Biga İlçe Örgütü ile gerçekleştirdiğini, bunu Ayvacık ve Çanakkale örgüt yöneticileri ile gerçekleştirdi toplantıların takip ettiğini belirterek, “Bu toplantılara diğer ilçe örgütlerimizle devam edeceğiz. Sonrasına üyelerimizle  ve halkımızla da Zoom üzerinde buluşmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

 

Haber : Adnan FİŞENK

Tema Tasarım |