TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SAĞLIK 20 Aralık 2020

Yeni Tür Corona Daha Fazla Bulaşıcı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bugün parlamentoda yaptığı konuşmada açıklanan son verilerin COVID-19’un İngiltere’de çok hızlı yayıldığını gösterdiğini…

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bugün parlamentoda yaptığı konuşmada açıklanan son verilerin COVID-19’un İngiltere’de çok hızlı yayıldığını gösterdiğini söyledi.

 

Johnson, bu hafta başlarında tespit edilen corona virüsünün yeni türünün, virüsün beklenenden daha hızlı yayılmasına neden olduğunu ifade etti.

 

Tespit edilen yeni türün, virüsün eski türünden yüzde 70 daha fazla bulaşıcı olduğunu söyleyen Johnson, hükümetin harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

 

Johnson, vakalardaki artış nedeniyle ülkenin doğu ve güneydoğu bölgelerinde yerel kısıtlama önlemlerinin ağırlaştırılacağını belirtti.

 

KISITLAMA SEVİYESİ YÜKSELTİLİYOR

 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere’nin güneydoğusu, Londra ve İngiltere’nin doğusunda yeni kısıtlamaların uygulanacağını söyledi. Johnson bu bölgelerde uygulanmakta olan en yüksek yerel kısıtlama seviyesi kademe üçün, yeni bir kısıtlama seviyesi olarak belirlenen kademe dörde çıkarılacağımı söyledi.

 

 

Kademe dördün uygulanacağı bölgelerde gerekli olmayan tüm perakende mağazalar, spor salonları ve kuaförlerin kapatılacağını belirten Johnson, bu bölgelerdeki insanların eğer mümkünse evden çalışmaları gerektiğini ve sınırlı istisnalar dışında evde kalmaları gerektiğini söyledi.

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |