TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa SAĞLIK 14 Aralık 2020

Bazıları Corrona’yı Neden Geç Atlatıyor?

Yale Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, koronavirüsü ağır geçiren hastaların kanlarında, vücuttaki virüsle savaşmaktan ziyade organları, dokuları ve bağışıklık…

Yale Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, koronavirüsü ağır geçiren hastaların kanlarında, vücuttaki virüsle savaşmaktan ziyade organları, dokuları ve bağışıklık sistemini hedef alan yanlış yönlenmiş çok fazla antikor bulunduğu sonucu ortaya çıktı.

 

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, 'oto antikor' adı verilen antikorların antiviral savunmaları bloke ediyor. Faydalı bağışıklık hücrelerini yok eden bu antikor, beyin, damarlar ve karaciğerden bağlantı dokularına ve sindirim sistemine kadar birçok cephede vücuda saldırıda bulunuyor. Araştırmacılar, ise “İnsanlar büyük ihtimalle bu yüzden ağır koronavirüsü semptomları yaşıyor” görüşünü savundu.

 

Aaron Ring, “Koronavirüs hastaları bağışıklık sistemine karışan oto-antikorlar üretiyor ve bu oto-antikorlar da hastalara yarardan çok zarar veriyor. Çünkü antikorlar daha uzun bir süre vücutta kalıyor ve uzun koronavirüs olarak adlandırdığımız sürece götürüyor” diye konuştu.

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |