TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa MEDYA 23 Ekim 2020

Bakan Koca’ya ‘Ekrem İmamoğlu’ İsyanı

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100'de Ahu Özyurt'un sunduğu Sağlı – Sollu programında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün…

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100'de Ahu Özyurt'un sunduğu Sağlı – Sollu programında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün İstanbul'da koronavirüs salgının seyrine ilişkin yaptığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edilmemesine sert tepki gösterdi.

 

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın TV 100'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki gösterdiği açıklamaları şöyle:

 

 

"Bugün geliyor Sayın Bakan İstanbul'da toplantı yapıyor. "İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Sn. Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık" diyor. Ayıptır ya! Bu şehrin seçilmiş bir belediye başkanı var. Üstelik iki kere seçilmiş. 16 milyon insanın Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

 

Sayın Bakan Koca, İstanbul Valisi'yle İl Emniyet Müdürü ile, başhekimlerle toplantı yapıyyor. Ve o toplantıya Ekrem İmamoğlu çağrılmıyor."

 

Hadi Özışık'ın "Ekrem İmamoğlu gelip orada ne yapacak?" sözlerine Yarkadaş şöyle tepki gösterdi:

 

"Ne demek gelip ne yapacak? Emniyet Müdürü ne yapacak? Koronayı mı durduruyor Emniyet Müdürü? Olur mu arkadaşlar… Ekrem İmamoğlu'nun bu toplantıya çağrılmaması yanlış. İmamoğlu'nun olmadığı İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı'nın katılmadığı bir toplantıda hangi kararı alıyorsun?

 

 

Ekrem İmamoğlu İstanbul'un barajlarından suyundan sorumlu mu? Sorumlu! Ulaşımından, vapurdan, metrodan, kentin temizliğinden sorumlu mu? Sorumlu!

 

Arkadaş siz bu koronavirüsle mücadeleyi nasıl yapıyorsunuz? Ayıp ama ya… Ben gerçekten Fahrettin Koca'nın samimi olmadığını bir kez daha söyleyerek bırakıyorum."

 

 

 

 

medyaspot

Tema Tasarım |