TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 2 Aralık 2020

TRT WORLD tarafından Uluslararası olarak düzenlenen

Tarihi bu konuşma birçok tv kanalından canlı olarak da verildi. Konuşmalarında özetle: Başkan ERDOĞAN, teknolojik gelişmelerin çok…

Tarihi bu konuşma birçok tv kanalından canlı olarak da verildi. Konuşmalarında özetle:
Başkan ERDOĞAN, teknolojik gelişmelerin çok hızlı ilerlediğini vurguladılar. Gelişen teknoloji ile birlikte kurulan sosyal medyanın adeta sınırsız özgürlük getirmesi beraberinde önemli haksızlıklara yol açtığını belirterek siber zorbalık başta olmak üzere psikolojik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır diye belirttiler. Denetimsiz, hukuksuz ve keyfiliğe açık bir dijitalleşme faşizme götürür. Özgürlüklere alan açarken yeni adaletsizliklere, haksızlıklara ve ötekileştirmelere neden olmamalıdır. Sosyal medyanın Dünya’da bir tekelleşme oluşturması büyük bir risk oluşturmaktadır. Tüm bunları hukuk çerçevesinde her zaman olduğu gibi halkımızı korumasız bırakmayacağımızı belirterek yakın zamanda bu tehdit ve tehlikeleri önleyici tedbirleri aldık almaya devam edeceğiz dedi. Kötülük yapan, suç işleyenin yanına kar kalması özgürlük olamaz. Hiçbir kurum, kuruluş ya da kimsenin hukukun üstünde olamayacağını vurguluyoruz dedi.
Bugün benzer bir yazı olan “TEKNOLOJİK YILDIRMA YAHUT SİBER MOBBİNG” konusunu köşe yazarımız İsmail AKGÜN köşesinde sizler için yazdı. Yazıyı sitemizin yazarlar köşesin de bulabilirsiniz.

Tema Tasarım |