TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.067.252
AKTİF VAKA: 112.969
ÖLÜM: 98.943
İYİLEŞME: 14.954.283

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 5 Kasım 2020

Selvi ABD Seçimleri Böyle Yorumladı…

 Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ABD seçimlerine ilişkin olarak, "Trump kazanırsa biz kazanmış, Biden kaybederse rakibimiz kaybetmiş…

 Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ABD seçimlerine ilişkin olarak, "Trump kazanırsa biz kazanmış, Biden kaybederse rakibimiz kaybetmiş olmayacak" yorumunu yaptı. 

 
Selvi, "İlk isminin Hüseyin olması ve Türkiye ile iyi ilişkileri nedeniyle Obama’nın ikinci kez seçilmesine sevinmiştik. Ama Obama’nın ikinci dönemi berbattı. Zaten Obama’nın gidiş sürecinde 15 Temmuz darbe girişimine maruz kaldık. O darbenin arkasında ABD vardı." görüşünü savundu. 
 
Selvi, "İslamofobik bir söylemle gelen Trump’ın kazanmasına üzülmüştük. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’la güçlü ilişkiler kurdular. Trump, Halkbank davasında S-400’lerde yaptırım taleplerini savuşturdu. Ama Kudüs kararı, İsrail’le Arap dünyasının barıştırılması süreci de Trump’ın eseriydi. O nedenle Trump kazanırsa biz kazanmış, Biden kaybederse rakibimiz kaybetmiş olmayacak. Önemli olan Türkiye’nin çıkarları." düşüncesini dile getirdi. 
 
 
Yazının devamı için tıklayın
 
 
 
medyaspot

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tema Tasarım |