TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 9 Kasım 2020

“ATATÜRK’Ü, RAHMET, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Atatürk’ün tarihe mal olmuş, Çok önemli bir Askeri deha ve devlet adamı olduğunu vurgulayan Fişenk, “Atatürk'ün kurmuş…

Atatürk’ün tarihe mal olmuş, Çok önemli bir Askeri deha ve devlet adamı olduğunu vurgulayan Fişenk, “Atatürk'ün kurmuş olduğu Cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkacağız, O’nun bize göstermiş olduğu muasır medeniyet yolu, her daim rehberimiz olacaktır” dedi.

Fişenk mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal savaşı mücadelemizin başlatıcısı ve lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu vesile ile silah arkadaşlarını, bir 10 Kasım’da daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Türk Basını olarak, Atatürk’ün Türk Basına olan güvenini asla boşa çıkarmayacağız.

“Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” (1922)

“Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.” (05.02.1924)

“Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır” (1929) diyen Atamızın izinde giderek,

İstiklal savaşımızın ardından en önemli mücadelemizden birininde, Dünya medyasının Ülkemiz üzerindeki yalan yanlış algı operasyonlarına karşılık, Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında doğru, yorumsuz haberlerle gerçeklere ayna tutmaya devam edeceğiz.

İstiklal savaşı mücadelemizin Lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını saygı ve dualarla anıyor, Allah'dan rahmet diliyoruz.
Ruhları şad olsun.

İlginizi çekebilir

Güçlü bir savunma sanayine

Güçlü bir savunma sanayine

Tema Tasarım |